کد خبر: 922635 A

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که۶۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا سابقه مسافرت داشته‌اند، گفت: آموزش و پرورش در برگزاری حضوری امتحانات تجدید نظر کند.

به گزارش ایلنا، علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: برای ذکر این موضوع که هنوز در استمرار پیک اول بیماری کرونا قرار داریم یا مرحله دوم بیماری کووید ۱۹ در حال شکل‌گیری است، نیازمند تحقیق و بررسی بیشتری هستیم. آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان ها در تهران ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته میزان مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در بخش سرپایی ۷.۹ درصد افزایش داشته و از مجموع افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی حدود ۱۰.۹ درصد بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد از افراد مبتلا به کرونا سابقه مسافرت دارند، بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد بستری شده در ده روز گذشته در تماس با افراد آلوده بودند و مسافرت علت اصلی ابتلای آن‌ها ‌محسوب می‌شود.

زالی با بیان اینکه مسافرت‌ها میزان ابتلا به بیماری کرونا را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، تصریح کرد: همچنین اگر ۵۰۰۰ نفر از استفاده کنندگان مترو و اتوبوس از ماسک استفاده نکنند انتقال آلودگی بیشتر خواهد شد.

وی همچنین درباره برگزاری حضوری امتحانات نهایی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‎کنیم، آموزش و پرورش تهران در برگزاری امتحانات نهایی به صورت حضوری تجدید نظر کند.

او گفت: طرح ترافیک از فردا در تهران اجرا می‌شود و اگر تغییرات شگرفی در ناوگان حمل و نقل عمومی دیده شود با تصویب ستاد ملی تصمیمات جدیدی اتخاذ می‌شود.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر