کد خبر: 922555 A

جهانپور خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید۱۹ خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

وی ادامه داد: از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس نزدیک با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

جهانپور خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

به گفته وی خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. اما ۲۵۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: تا کنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور تاکید کرد: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است. استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند. 

وی تصریح کرد: در ۱۳ استان هیچ مورد فوتی نداشتیم در ۵ استان فقط یک مورد فوت گزارش شده است و امیدواریم این روند در روزهای اتی ادامه پیدا کند و امیدواریم با رعایت مردم این روند کاهشی ادامه داشته باشد هنوز هم هیچ روشی جز رعایت بهداشت فردی و عمومی و رعایت فاصله گذاری برای مقابله با این بیماری در هیچ جای جهان وجود ندارد. 

 

کیانوش جهانپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر