کد خبر: 922034 A

کمتر از یک هفته از آغاز یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد و در حالی که شهردار اسبق تهران به عنوان رئیس مجلس کار خود را آغار کرده است، معاون پارلمانی شهرداری تهران امیدوار است تعامل مثبتی بین شهرداری و مجلس شکل بگیرد و قوانینی در راستای برآورده شدن انتظار شهروندان به تصویب برسد.

به گزارش ایلنا، داریوش قنبری درباره تعامل شهرداری و مجلس در دوره جدید مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم که در دوره جدید تعامل مثبتی بین شهرداری و مجلس شکل بگیرد و با توجه به اینکه بعضی از نمایندگان مجلس، سوابق حضور در شهرداری و عضویت در شورای شهر را داشتند به نوعی دغدغه شهرداری‌ها را هم دارند و انتظار می‌رود که مجلس جدید به نوعی در ارتباط با حل مسائل مربوط به شهرداری کوشاتر باشد.

قنبری با اشاره به اینکه اکنون طرح و یا لایحه ای مربوط به شهرداری در دستور کار مجلس وجود ندارد، اظهارکرد: می توان طرح‌هایی را از طریق مجلس تدوین و یا لوایحی را از سوی دولت در زمینه مسائل و مشکلات در حوزه شهری روانه مجلس کرد.

معاون شهردار تهران در ادامه گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و مترو نیاز به مساعدت ویژه دارد. با توجه به مشکلاتی که در این بخش وجود دارد و درآمدهای شهرداری نیز به اندازه‌ای نیست که بتواند به تنهایی این مشکلات را حل کند، همکاری مجلس و دولت در این امر بسیار ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهر قنبری در پایان اظهارکرد: موضوع حمل و نقل یک مساله حاکمیتی است و انتظار داریم که قوانینی به تصویب برسد که مساعدت بیشتری به شهرداری‌ها در زمینه حمل و نقل عمومی بکند و انتظار شهروندان در این زمینه برآورده شود. برآورده شدن انتظار شهروندان مستلزم توجه دولت و مجلس است.

داریوش قنبری داریوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر