کد خبر: 921897 A

فرمانده انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از دستگیری ۵ خدمه یک فروند لنج که با نصب پرچم کشور ثالث نسبت به فروش سوخت اقدام می کردند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "علی اصغر جمالی" در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در اجرای طرح برخورد و مبارزه با قاچاق سوخت، نیروهای پایگاه دریابانی کیش برای اجرای طرح در سطح حوزه استحفاظی به گشت اعزام و حین کنترل نوار مرزی به یک فروند لنج باری و صیادی که در حال گذر به سمت مرز بود، مشکوک شدند.

وی افزود: خدمه های این شناور با داشتن پرچم کشور ثالث، غیر از پرچم جمهوری اسلامی ایران، نسبت به فروش سوخت قاچاق در اعماق آبهای خلیج فارس اقدام می کردند.

سرهنگ جمالی تصریح کرد: ماموران دریابانی پس از توقیف لنج در بازرسی از این شناور موفق شدند، ۳۵ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ۵ خدمه این لنج های باری و صیادی را دستگیر و تحویل مقام قضائی دهند.

فرمانده پایگاه دریابانی کیش با اشاره به اینکه سودجویان با هر ترفندی قصد انتقال سرمایه های ملی از کشورمان را دارند، افزود: این افراد پس از جمع آوری سوخت به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و حتی ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت های جمع آوری شده به شناورهای خارجی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمالی تاکید کرد: در واقع قاچاقچیان، سوختی که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می شود را با هدف درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می کنند.

فرمانده پایگاه دریابانی کیش در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه با توجه به اینکه اینگونه اقدامات غیرقانونی سود نامشروع بسیاری برای متخلفان دارد، برخی افراد هنجارشکن در این حوزه ورود می کنند که البته پلیس نیز در برخورد با این افراد با قاطعیت تمام همواره در صحنه حاضر است و امیدواریم با مجازات هایی که توسط مقام قضائی برای آنها تعیین و اعمال می شود در آینده شاهد افزایش بازدارندگی مجازات ها و عدم ورود متخلفان به این حوزه باشیم.

علی اصغر جمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر