کد خبر: 921737 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: خواهش من از مردم این است که بیماری کرونا را عادی تصور نکنند و نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید 19 در جمع خبرنگاران گفت: از همان روزهای اول که ویروس کرونا در کشور چین شناسایی شد، ما کمیته علمی در زمینه بیماری کرونا در ایران تشکیل دادیم و ۱۳۰ تا ۱۴۰ گروه تحقیقاتی در کشور برای بررسی این بیماری شکل گرفت.

او افزود: از همان روزهای اول شیوع بیماری کرونا پروتکل های تشخیصی، درمانی و بازتوانی بیماران تدوین شد و ما در روزهای اول کار سختی در زمینه تهیه ماسک و کاور داشتیم  و در شرایط تحریم و حداقل منابع و امکانات کار را جلو بردیم و امروزه ما در دنیا صاحب یک مدل هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ما بیماران را با بی‌پولی و حداقل امکانات درمان کردیم، گفت: در کشورهای پیشرفته بیماران کرونایی روی زمین مانده  و درمان نشدند.

او با بیان اینکه ویروس کرونا با گرما مهار نشده و به سمت آرامش نرفته است، ادامه داد:  ویروس کرونایی که در  قم و گیلان بوده، امروزه ما  شاهد پیک آن در استان‌های گرم هستیم و پیر و جوان را درگیر کرده است.

نمکی ادامه داد: همان گونه که مردم در روز سیزده بدر در خانه ماندند باید با ما همکاری کنند و به این مسئله باور داشته باشند که ویروس فعال است و از یک جا به جای دیگر می رود.

نمکی ادامه داد: ما با حداقل امکانات به دستاورد بزرگی رسیدیم که در عرصه بین المللی این افتخار و کار ما تبدیل به یک مدلی شده است.

او گفت: پرسنل و نیروهای ما در مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت روزهای سختی را گذرانده و خواهش من از مردم این است که موضوع بیماری کرونا را عادی تصور نکنند و نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر