کد خبر: 921563 A

رییس شورای شهر تهران:

رییس شورای شهر تهران گفت: مهمترین وظیفه ما مسئولان در تجدید میثاق با امام و حفظ امانت انقلاب، افزایش رضایت و مشارکت مردم در اداره امور کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جریان دویست و هفدهمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه سالروز ارتحال امام خمینی گفت: شخصیت امام راحل، بعنوان یک مرجع تقلید، مبارز سیاسی و رهبر انقلابی نه تنها در تاریخ ایران بلکه حتی در جهان اسلام نیز منحصر بفرد و تکرار نشدنی است.

او ادامه داد: موفقیت بزرگ امام خمینی، تلفیق حکومت دینی با نظام مردمسالار و جمهوری بود که به الگویی در جهان اسلام تبدیل شد و امروز بسیاری از کشورهای اسلامی این ایده را به عنوان نظام مطلوب سیاسی دنبال می کنند.

هاشمی با بیان اینکه همراهی و حمایت مردم از رهبری امام خمینی، تنها به پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس نظام محدود نشد، گفت: این امر در دهه نخست انقلاب و سخت ترین فشارهای اقتصادی، امنیتی و نظامی، بخصوص دوران دفاع مقدس تداوم یافت، به نحوی که نام خمینی با نام مردم ایران پیوندی ناگسستنی در تاریخ یافت.

او ادامه داد: اعتماد مردم به امام، رابطه ای یکسویه و یکطرفه نبود و همانگونه که امام خمینی بارها تاکید کردند به نظر و قضاوت مردم باور داشتند و تشخیص مردم را همواره درست می دانستند.

رییس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اعتماد امام به مردم، برپایه اجتهاد و فقاهت وبینش ایشان که مبتنی بر آیات و روایات و برداشت مترقی ازدین و اسلام ناب محمدی بود، موجب شد تا تصویری متفاوت از اسلام بعنوان یک نگاه پیشرو به جهان ارائه شود وحتی سایر کشورهای اسلامی و برادران اهل سنت در جهان اسلام را تحت تاثیر قرار دهد.

هاشمی تاکید کرد: نماد میراث بزرگ امام خمینی، نظام جمهوری اسلامی و روح این میراث اعتماد دو سویه به مردم است و اگر این اعتماد آسیب ببیند جایگزینی برای جبران آن نخواهیم داشت.

او ادامه داد: در سی و یکمین سالروز آغاز رهبری آیت الله خامنه ای، بعنوان خلف صالح امام خمینی نیز قرار داریم، نگرش مقام معظم رهبری به نقش و اهمیت مردم بعنوان یکی از شاگردان برجسته امام خمینی، منطبق بر دیدگاه ونگرش بنیانگذار جمهوری اسلامی است. هر جریان افراطی یا تفریطی که با هر انگیزه ای بخواهد نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی را تضعیف یا کمرنگ جلوه دهد، قطعا در مسیر امام و رهبری قرار ندارد.

هاشمی با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما مسئولان در تجدید میثاق با امام و حفظ امانت انقلاب، افزایش رضایت و زمینه مشارکت مردم در اداره کشور است افزود: اگر به هردلیلی انگیزه مشارکت مردم در انتخابات و اداره کشور کاهش یافته است باید با رفع موانع و کاهش مشکلات ونارضایتی عمومی زمینه حضور پرشور مردم در نظام را فراهم بیاوریم.

امام راحل انقلاب ایران شورای شهر تهران جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر