کد خبر: 921313 A

سالاری مطرح کرد:

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از وجود ۳۲ هزار پلاک در حریم و یا روی گسل‌های شهر تهران خبر داد و گفت: این پلاک‌ها عمدتا ساختمان‌های بلندمرتبه همراه با بارگزاری‌های بسیار هستند که در این میان ۲۵۰۰ ساختمان بسیار مهم و ۶۶ برج ۱۲ طبقه و بیشتر در همین میانه قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری  در نشست خبری مشترکی که در زمینه مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد با اشاره به نگرانی‌هایی که در پی دو زلزله اخیر تهران برای مردم به وجود آمده گفت: با توجه به نگرانی مردم و مسئولان در پی وقوع زلزله‌های اخیر تهران و مطرح شدن بحث‌هایی از فعال شدن گسل‌ها در تهران باید شهر تهران با وجود گسل‌های متعدد به عنوان یکی از نقاط پر مخاطره مورد توجه قرار بگیرد.

او ادامه داد: 9درصد مساحت کشور ما در پهنه با خطر بسیار بالا، ۶۷ درصد مساحت کشور در پهنه با خطر بالا و تنها ۴.۵ درصد از مساحت کشور در پهنه با خطر کم قرار گرفته است، در نتیجه نیازمند تغیرات اساسی در رویکردها در مورد بحث زلزله باشیم.

او با اشاره به حضور ۳۲ هزار پلاک در حریم و یا روی گسل‌های شهر تهران قراردارد گفت: این پلاک‌ها عمدتا ساختمان‌های بلندمرتبه همراه با بارگزاری‌های بسیار هستند که در این میان ۲۵۰۰ ساختمان بسیار مهم و ۶۶ برج ۱۲ طبقه و بیشتر در همین میانه قرار گرفته است.

او با اشاره به اقدام کمیسیون معماری و شهرسازی گفت: در کمیسیون شهرسازی از دوره گذشته نقشه‌های گسلی را تدقیق کردیم. با طرح‌های تفصیلی و جامع و در همین راستا بخشنامه‌هایی نیز صادر شد که بر روی گسل‌ها، ساختمان‌های بلندمرتبه و بارگزاری‌های پرحجم انجام نشود.

سالاری ادامه داد: متاسفانه بعضا در حوزه بیمارستان‌ها نیز مقررات و ضوابط و مفاد طرح تفصیلی رعایت نمی‌شود و برخی مدیران بیمارستان‌ها آموخته‌های خود در نظام پزشکی را در شهرسازی رعایت نمی‌کنند و به حقوق عامه مردم توجه نمی‌کنند و شاهد استفاده از نمای شیشه‌ای در برخی بیمارستان‌های تازه احداث هستیم.

 

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر