کد خبر: 921293 A

فرمانده یگان امداد پلیس پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی اشیاء عتیقه و کشف تعدادی اشیاء تاریخی عتیقه خبر داد و گفت: دوره تاریخی اشیاء کشف شده در حال بررسی است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "دلاور القاصی مهر" در بیان جزییات این خبر گفت: ساعت ۱۶:۰۰ روز گذشته واحد گشت انتظامی یگان امداد تهران بزرگ هنگام انجام ماموریت در حوالی اتوبان "آزادگان" به یک دستگاه خودروی سواری سمند مظنون می شوند و دستور توقف خودرو را اعلام می کنند.

فرمانده یگان امداد پلیس پایتخت توضیح داد: راننده خودروی سواری سمند به محض مشاهده گشت انتظامی یگان امداد از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز خودرو آغاز می شود و ماموران این یگان موفق شدند پس از دقایقی تعقیب و گریز خودروی متواری را متوقف و راننده آن را به هویت "سعید" دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران برای بررسی موضوع خودروی متهم را مورد بررسی قرار دادند، افزود:‌ در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیاء تاریخی شامل: تبر، کوزه و بشقاب، دستبند و انگشتر، شیء فلزی، قمقمه، سکه کشف کردند.

وی به کشف یک دستگاه چاپ کارت عابر بانک، مهر بانک رفاه و یک قبضه اسلحه پلاستیکی و یک قبضه چسلاح سرد از داخل خودرو علاوه بر اشیاء قیمتی اشاره کرد و افزود: برابر نظر کارشناسان اقلام کشف شده به علت قدمت تاریخی قابل ارزش گذاری مادی نبوده و این اشیاء زبان گویای گذشتگان و سند ملی تاریخی محسوب می شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده یگان امداد با بیان اینکه متهم به همراه  اموال کشف برای کشف جزئیات پرونده و تعیین دوره تاریخی اشیاء عتیقه  در اختیار مرجع صالح قرار گرفت، افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هر گونه قاچاق اشیاء عتیقه که ضربه سنگینی به فرهنگ کشور وارد می کند به شدت برخورد کرده و از شهروندان انتظار می رود به محض دریافت اینگونه اخبار موضوع را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده يگان امداد پلیس پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر