کد خبر: 920805 A

مدیرعامل ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیر عامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه ۱۲۸۵۶ زندانی جرائم غیرعمد در کشور داریم،‌ گفت: فقط ۵۲ نفر در کل کشور محکوم به پرداخت دیه برای حوادث کارگاهی هستند.

«اسدالله جولایی» مدیرعامل ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره زندانیان جرائم غیرعمد گفت: در حال حاضر ۱۲۸۵۶ زندانی غیرعمد در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۶۵۲۳ نفر واجد شرایط دریافت کمک هستند. استان‌های مازندران با ۶۱۰ مددجو، استان فارس با ۵۲۶ مددجو، استان گیلان با ۴۲۰ مددجو در رتبه‌های اول تا سوم زندانیان جرائم غیرعمد هستند و تهران در رتبه ششم قرار دارد.

وی ادامه داد: از ۱۲۸۵۶ نفر ۳۲۴ نفر حدود ۲.۵ درصد زندانیان غیرعمد را زنان تشکیل می‌دهند. استان گیلان با ۳۷ نفر، مازندران با ۳۶ نفر، تهران با ۳۲ نفر دارای بیشترین محکومان جرائم غیرعمد زن هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور خاطرنشان کرد: از کل این موارد حدود ۱۰ درصد زندانیان محکوم به پرداخت دیه و ۹۰ درصد آنها محکومان مالی هستند. بدهکاران محکوم به دیه نیز شامل حوادث رانندگی شبه عمد، غیرعمد و حوادث کارگاهی هستند.

جولایی با اشاره به محکومان پرداخت دیه حوادث کارگاهی خاطرنشان کرد: ۵۲ نفر در کل کشور محکوم به پرداخت دیه برای حوادث کارگاهی هستند که به طور میانگین ۴۰۰ میلیون تومان برای این ۵۲ نفر باید دیه پرداخت شود. این‌ها افرادی هستند که بیمه از آنها حمایت نمی‌کند و گرفتار شده‌اند و همچنین از این تعداد ۲۲ پرونده منجر به فوت بوده‌ است.

وی با بیان اینکه کمتر از نیم درصد مددجویان ستاد دیه بدهکاران حوادث کارگاهی هستند، تصریح کرد: استان گلستان بیشترین حوادث کارگاهی را دارد و در این استان ۱۵ حادثه منجر به فوت داشتیم، بعد از استان گلستان نیز استان مازندران با ۶ نفر و استان تهران با ۵ نفر دارای بیشترین مددجویان حوادث کارگاهی هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به استان‌هایی که فاقد محکومان حوادث کارگاهی هستند، خاطرنشان کرد: استان‌‌های کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان غربی، کرمان، بوشهر، خراسان جنوبی، قزوین، خوزستان، سمنان و ایلام هیچ بدهکار محکوم به پرداخت دیه برای حوادث کارگاهی ندارند.

به گفته جولایی با عنایت رییس قوه قضاییه محکومان جرائم غیرعمد در قالب مرخصی به منزل بازگشته‌اند و اکثر آنان نیز تا پایان ماه رمضان در مرخصی بوده‌اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور اسدالله جولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر