کد خبر: 920743 A

جهانپور خبر داد:

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از شناسایی دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۵۱۱ مورد بستری و دو هزار و ۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر رسیده است و متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۷۹۷ نفر رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۱۸ هزار و ۸۴۸ نفر از بیماران، بهبودیافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۵۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۹۳۵ هزار و ۸۹۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور اشاره کرد: استان های اصفهان، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

جهانپور تاکید کرد: امیدواریم مردم در تمام شهرها کلیه نکات را به خصوص بعد از بازگشایی اصناف و ادارات جدی بگیرند. شستن مکرر دست‌ها حداقل به مدت بیست ثانیه، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک نکاتی است که نباید فراموش شود.

اصفهان سیستان و بلوچستان هرمزگان بهبود یافته کووید19
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر