کد خبر: 919779 A

معاون کل وزیربهداشت با تأکید بر اینکه کرونا ضعیف نشده و ما در جنگ همه جانبه با کرونا قرار داریم، گفت: هر فردی از منزل خارج می شود یا در جمع چند نفره قرار می گیرد، از ماسک استفاده کند.

به گزارش ایلنا، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما گفت: ما روند نزولی مناسبی در ابتلا به بیماری کرونا داشتیم، اما اخیراً با عادی انگاشتن که توسط مردم  و برخی مسؤولان صورت گرفته این موضوع تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوع این است که اعتقاد به فاصله‌گذاری اجتماعی از ۹۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافته است، ادامه داد: این موضوع حتی در خانه‌ها نیز اتفاق افتاده است. واهمه و ترس سازنده از کرونا از ۷۰ درصد به ۳۴ درصد رسیده است، سفرها مانند بمب ساعتی است که می‌تواند ویروس را از یک جا به جای دیگر منتقل کند.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: مردم باید از مسافرت‌های غیر ضرور پرهیز کنند. تاکید مؤکد دارم هرکس از منزل خارج می‌‌شود، ماسک بزند و هر کس نیز در جمع چند نفر شرکت می‌کند، ملزم به استفاده از ماسک است. هنوز واکسنی کشف نشده است و به این زودی ایمنی جمعی حاصل نمی‌شود، ویروس کرونا اصلاً ضعیف نشده است.

حریرچی با بیان اینکه برخلاف تصور، گرمای هوا باعث ازبین رفتن کرونا نمی‌شود، خاطرنشان کرد: حمل و نقل عمومی و مسافرت غیر ضرور بسیار خطرناک است. اکنون خوزستان و دزفول شدیداً با افزایش مبتلایان روبه رو هستند و  تأکید بر پرهیز مردم خوزستان از رفتن به ییلاق‌ها را داریم.

وی با هشدار براینکه ما در جنگ همه جانبه و تمام عیار با ویروس کرونا هستیم، تاکید کرد: در ادارات باید حداقل فاصله‌گذاری یک متر وجود داشته باشد و کارمندان از ماسک استفاده کنند؛ ضمن اینکه میز ‌خدمت باید وجود داشته باشد و سرو غذا در سالن های غذاخوری تعدیل شود.

 

 

 

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر