کد خبر: 919668 A

جهانپور خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه شناسایی ۲۸۱۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور گفت:۱۰ استان در وضعیت هشدار قرار دارند.

به گزارش ایلنا، کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۵۴۷ مورد بستری و دو هزار و ۲۷۲ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر رسید، ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.  اما ۲۵۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه داد: تا کنون ۸۹۶ هزار و ۵۷۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۵ استان، فقط یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید۱۹ گزارش شده است.

جهانپور تاکید کرد: وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است و استان های خراسان رضوی، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران و بخش هایی از کرمان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند. با استفاده از نرم افزار ماسک می توانند اطلاعات روزانه در سطح محلات، شهرها و شهرستان ها را درخصوص بیماری کرونا دریافت کنند. 

 

کیانوش جهانپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر