کد خبر: 919573 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از اعزام دو فروند بالگرد برای اطفاء آتش در مناطق حفاظت‌شده خاییز خبر داد.

«سرهنگ جمشید محبت خانی» فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وقوع مجدد آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز گفت: از شب گذشته دوباره آتش در این منطقه شروع شده و متاسفانه شدت گرفته است.

وی ادامه داد: برای اطفاء حریق در این منطقه درخواست هلی کوپتر کرده ایم و با اعزام آن موافقت شده است. با مدیرکل محیط زیست هم صحبت کرده ام، در حال حاضر محیط بانان و نیروهای مردمی در حال اطفاء آتش هستند. 

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد: قرار است دو فروند هلی کوپتر برای اطفاء حریق به این منطقه اعزام شود. آتش سوزی در مناطق حفاظت شده خاییز شهرستان بهبهان در استان خوزستان است که تحت حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد مدیریت می شود. به گفته مسئولان محلی آتش در این منطقه شدت و گستردگی زیادی دارد، بعد از اطفاء آتش خسارت وارده به محیط زیست و حیواناتی که در این منطقه هستند، برآورد خواهد شد.

سرهنگ محبت خانی در پاسخ به این سوال که آیا حریق در این منطقه عمدی بوده است یا خیر، تصریح کرد: احتمال می دهیم که عامل انسانی باعث بروز این آتش سوزی شده است، اما حریق عمدی نبوده بلکه سهوی و براثر بی احتیاطی ایجاد شده است، البته پس از پایان آتش سوزی دقیقتر می توان در این خصوص اظهارنظر کرد. 

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون این هفتمین مورد آتش سوزی در مناطق حفاظت شده در کشور است. 

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تاکید کرد: از مردم در خواست می کنیم به موارد ایمنی در طبیعت توجه داشته باشند تا شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.   

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سرهنگ جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر