کد خبر: 919538 A

رییس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: درصورتی که افراد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بادرج قیمت های واهی در بازار خودرو جو روانی ایجاد کنند قطعاتحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتا تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره نظارت این پلیس بر سایت ها و کانال هایی که اقدام به قیمت گذاری خودرو می کردند گفت: به دلیل سو استفاده برخی افراد سود جو و درج قیمت های کاذب ،با هماهنگی که با دادستانی صورت گرفته است هیچ سایتی نمی‌تواند قیمت خودرو را درج را کند هر سایتی هم که اقدام به درج قیمت خودرو کند خلاف مقررات عمل کرده و برابر قانون برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: مردم برای دریافت قیمت خودرو می‌توانند به سایت‌های رسمی شرکت‌های خودروسازمراجعه کنند این قیمت‌ها در سایت‌ رسمی انها بارگذاری و قابل مشاهده برای عموم است پیج‌های اینستاگرامی وکانالهایی هم که اقدام به قیمت‌گذاری می‌کنند مورد تایید پلیس فتا نبوده و تک به تک و به صورت عمومی نیز به این سایت ها و کانال ها عدم بارگذاری قیمت خودرو ابلاغ شده است. 

رییس پلیس فتا تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید دادستان تهران درصورتی که افرادی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بادرج قیمت های واهی در بازار خودرو جو روانی ایجاد کنند قطعاتحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرند. مواردی در روزهای اخیر مشاهده شده بود که به آ‌نها تذکر داده شد و بعد از دریافت تذکر دیگر تخلفی مشاهده نشده است.

وی همچنین درباره نظارت پلیس بر بازار ارز در فضای مجازی تصریح کرد: به دلیل سواستفاده هایی که از ظرفیت فضای مجازی صورت گرفت از سال گذشته رصد بازار ارز در دستور کار پلیس است و با افرادی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند جلساتی برگزار شده و مواردی که منطبق با قانون است به این افراد ابلاغ شده است. متغیرهای زیادی در حال حاضر در بازار ارز و قیمت آن تاثیرگذار هستند اما بخشی که در حوزه فضای مجازی است را رصد و برابر قانون اقدام می‌کنیم.

 

رییس پلیس فتا تهران بزرگ سرهنگ داوود معظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر