کد خبر: 917880 A

جهانپور خبر داد؛

رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز دو هزار و ۱۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیانوش جهانپور رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

او ادامه داد: از بین مبتلایان جدید، ۳۶۴ مورد بستری و یک هزار و ۸۱۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

جهانپور با تاکید بر اینکه روند بیماریابی در کشور تقویت شده،  گفت: موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان، امروز ۸۳ درصد از بیماران جدید را تشکیل می دهند. البته چندین هفته است که موارد جدید سرپایی بیش از ۸۰ درصد موارد جدید را شامل می شوند.

او ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسید.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت درخصوص بهبودیافتگان کرونا نیز گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

او افزود: ۲۶۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.تاکنون ۸۰۰ هزار و ۵۱۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور با بیان اینکه وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است، اظهار داشت:در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

کیانوش جهانپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر