کد خبر: 917770 A

معاون سیاسی استاندار مازندران در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه برنامه ای برای ساماندهی سواحل در تعطیلات عید فطر نداریم، گفت: سفرها به زنجیره ارتباطات کمک کرده و بیماری کرونا را افزایش می دهند.

«حسین حسن نژاد» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با تاکید بر عدم سفر در تعطیلات عید فطر با توجه به شیوع بیماری کرونا گفت: در کشور بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت های ترددها برداشته شده است. اما باید توجه داشته باشیم که این به معنی این نیست که بیماری کرونا پایان یافته و یا امکان شیوع مجدد و یا این که تشدید آن وجود ندارد. 

وی ادامه داد: ما در حال حاضر در سطح استان تقریبا روند ثابت در خصوص میزان مبتلایان داریم و این مسئله نشان دهنده این است که مردم رعایت موارد بهداشتی را دارند و همچنین ملاحظات مربوط به پروتکل های در نظر گرفته شده را انجام می دهند و برای اینکه این شرایط تثبیت شود، باید کمترین زنجیره ارتباطات اتفاق بیفتد، اما سفرهایی که در ایام تعطیلات عید فطر و یا هر تعطیلات دیگری در این زمان انجام شود می تواند به زنجیره ارتباطات کمک کرده و میزان شیوع را افزایش دهد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران خاطرنشان کرد: این موضوع نه به نفع استان است و نه به نفع مهمانان عزیزی که وارد استان مازندران می شوند. بنابراین توصیه ما به مردم این است که این سفرها که در حال حاضر خیلی ضروری نیست را به زمان دیگری موکول کنند و از این ایام برای سفر استفاده نکنند به ویژه اینکه هم میزان تراکم جمعیتی در استان بالا می رود و هم اینکه میزان ترددهای درون استانی افزایش پیدا می کند و این می تواند عاملی برای شیوع مجدد باشد.

حسن نژاد تاکید کرد: به طور جدی از هموطنان عزیز درخواست می کنیم که برنامه سفرهایشان را مدیریت کرده و به زمان دیگری موکول کنند. البته ما تمهیدات لازم را برای بخشی از ملاحظات خدماتی و ترافیکی در این ایام لحاظ کرده ایم، اما این ملاحظات به میزان حداقلی است با این فرض که مسافران کمتری وارد استان خواهند شد و امیدواریم با بهبود شرایط کرونا و تعطیلاتی که در تابستان پیش رو داریم پذیرای مهمانانی باشیم که در شرایط موجود ترجیح داده اند از این ایام برای سفر استفاده نکنند. 

وی درباره بازگشایی سواحل گفت: هیچ برنامه ای در قالب طرح ساماندهی سواحل در روزهای اخیر نداشته ایم. هتل ها و مسافرخانه ها نیز در قالب پروتکل های بهداشتی فعالیت می کنند این پروتکل ها از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده اند و عمدتا این مراکز نیز با ظرفیت حدود ۵۰ درصد از ظرفیت اصلی شان باید فعالیت کنند. این پروتکل ها و استفاده ۵۰ درصدی از این مکان ها نشان دهنده حساسیت این بیماری است و امیدواریم هموطنان برنامه های سفرشان را  به فرصت مقتضی موکول کنند. 

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار مازندران درباره افرادی که در مازندران ویلا دارند، گفت: هر گونه تردد و هرگونه زنجیره ارتباط غیرضروری می تواند ریسک مبتلا شدن، انتقال و شیوع بیماری را داشته باشد و طبیعتا بهتر است برای اینکه افراد از بیماری در امان باشند سفر را به زمان های دیگری موکول کنند. 

حسن نژاد خاطرنشان کرد: طبیعتا در این تعطیلات حجم ورودی به استان افزایش پیدا کرده است و با توجه به تعطیلات عید فطر، احتمال تراکم جمعیت در برخی نقاط را می دهیم و این موضوع برای ما نگران کننده است اما امیدواریم افرادی که وارد استان ما می شوند و همچنین هم استانی هایمان رعایت فواصل اجتماعی را داشته باشند و به گونه ای این ایام را مدیریت کنند که مشکلی برای استان پیش نیاید، چراکه اگر فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم رعایت نشود و افزایش شیوع بیماری را داشته باشیم به ناچار مجبوریم برخی محدودیت ها را برای هفته های بعد لحاظ کنیم که این موضوع به نفع مردم و کسب و کار استان نیست، بنابراین امیدواریم مردم رعایت لازم را داشته باشند. 

حسین حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر