کد خبر: 917596 A

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف ۱۲۶ دستگاه خودرو احتکار شده فاقد پلاک از ۳ پارکینگ در حوالی خیابان "یافت آباد"، میدان "هفت تیر" و خیابان "بهار" به ارزش ۲۵۰میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ " نادر مرادی " اظهار داشت: روز گذشته، اخباری مبنی بر این که مالکان ۳ پارکینگ خودرویی در حوالی خیابان "بهار"، میدان "هفت تیر" و "یافت آباد" با سوء استفاده از شرایط و وضعیت فعلی جامعه، تعداد قابل توجهی از انواع خودروهای ایرانی و خارجی دپو و جمع آوری کرده اند تا در فرصت مناسب با چندبرابر قیمت واقعی آن را روانه بازار کنند دریافت کردیم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت اخبار داشت، گفت: با هماهنگی مقام قضائی روز گذشته مأموران در۳ عملیات جداگانه برای دستگیری محتکران و بازرسی از محل های مذکور به نشانی های اعلامی اعزام و موفق شدند ابتدا از پارکینگ حوالی "یافت آباد"  ۷۰ دستگاه انواع خودرو شامل بنز، پژو۲۰۶، تیبا، دنا و رانا کشف و مالک پارکینگ را نیز به اتهام احتکار خودرو دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال دهند.

سرهنگ نادری تصریح کرد: ماموران در ادامه بررسی های خود از دو پارکینگ در حوالی میدان هفت تیر و خیابن بهار نیز ۵۶ دستگاه انواع خودرو خارجی و ایرانی شامل جکS۵، هایما، پژو۴۰۵، مزدا۳و ساینا کشف و مالک این پارکینگ ها را نیز به همین اتهام دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال دادند.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت  با بیان اینکه ارزش ریالی خودرو های کشف شده حدود ۲۵۰میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تحقیقات اولیه به دادسرا معرفی شدند.

به گزارش سایت پلیس، وی در پایان با اشاره به اینکه برابر تصمیمات صورت گرفته هر گونه دپو و نگهداری خودروی فاقد پلاک در پارکینگ ها ، احتکار محسوب شده و با محتکران برابر دستور قضائی برخورد خواهد شد، از شهروندان خواست: تا در صورت اطلاع از این گونه پارکینگ ها مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

سرهنگ مرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر