کد خبر: 917376 A

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری:

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری با بیان اینکه باتوجه به تعطیلی حرم امام رضا(ع) مردم تمایلی به سفر به مشهد را در حال حاضر ندارند، گفت: به محض مساعد شدن شرایط و بازگشایی تمام بخش‌های حرم از مردم دعوت می‌کنیم برای زیارت به مشهد تشریف بیاورند.

«محمد صادق براتی» معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری درباره عدم سفر به مشهد گفت: از پنجشنبه هفته گذشته که با شروع تعطیلات موضوع سفرها جدی شد، به مردم توصیه کردیم که باتوجه به تداوم تعطیلی حرم مطهر امام رضا(ع) در این ایام همچنان به مشهد سفر نکنند و تا زمانی که شرایط بهتر نشده از سفر به این شهر پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط موجود به مردم برای سفر به مشهد توصیه می‌کنیم در حال حاضر عجله‌ای نداشته باشند. زمانی که شرایط مساعد شود و بتوانیم تمام بخش‌های حرم را بازگشایی کنیم، رسما از مردم دعوت می‌کنیم تا مردم برای زیارت و مسافرت به مشهد مشرف شوند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری تصریح کرد: در حال حاضر نیز سفرهایی به مشهد انجام شده است اما نگران‌کننده نیست. باتوجه به اینکه قصد اول و نیت اول از سفر به مشهد زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) است وقتی همچنان حرم بسته است بقیه اهداف سفر به مشهد تحت‌الشعاع همین موضوع قرار گرفته و در نتیجه مردم نیز تمایلی آنچنان به سفر به مشهد ندارند.

براتی تاکید کرد: براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت همچنان نماز جماعت و نماز عید فطر در حرم مطهر برگزار نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز که بسته تعطیلی درهای حرم مطهر همچنان ادامه دارد، گفت: ستاد مقابله با کرونا مصوبه‌ای درخصوص بازگشایی محدود حرم‌ها بعد از عید سعید فطر داشت که به مدت سه ساعت در صبح و سه ساعت در عصر پذیرای مجاوران حرم رضوی باشند البته ستاد مقابله با کرونا در استان مشهد پیشنهاداتی در این زمینه به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرده است که در جلسه امروز بررسی خواهد شد و احتمالا مصوبه قبلی اصلاح خواهد شد و یا اینکه با همان شرایطی که اعلام شده است بازگشایی حرم بعد از عید فطر انجام خواهد شد. البته ما در هر صورتی آمادگی بازگشایی حرم را داریم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی حرم امام رضا(ع) گفت: ما این مصوبه را بیشتر برای مجاوران در نظر گرفته‌ایم چراکه با همچنان با توجه به شرایط حضور زائران کمرنگ‌تر خواهد بود. بعد از ماه مبارک رمضان فقط صحن‌ها و بست‌های حرم مطهر بازگشایی خواهند شد.

محمد صادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر