کد خبر: 916692 A

سخنگوی آتش‌نشانی به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش نشانی از حریق در یک منزل قدیمی در خیابان شوش و مصدومیت ۲ نفر بر اثر آن خبر داد.

«جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۰۵:۵۰ صبح امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در یک منزل قدیمی در خیابان شوش غربی، خیابان کثیری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می شود. 

وی با بیان اینکه دو ایستگاه به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل آتش سوزی یک منزل دو طبقه قدیمی به وسعت حدود ۲۰۰ متر بود که به گفته افرادی که در این محل حاضر شده بودند این منزل به ۱۷ اتاق کوچک در دو طبقه تقسیم شده بود و هر اتاق تقریبا ۷ الی ۸ متر وسعت داشت. آتش سوزی در یکی از اتاق های طبقه همکف اتفاق افتاده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه با توجه به شدت حرارت و تجمع دود در این طبقه دیوار میانی محل آتش سوزی با اتاق مجاور کامل تخریب شده و هر دو اتاق کامل شعله ور بود، تصریح کرد: زمانی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند اعلام شد که دو نفر در این اتاق ها در زیر دیوارهای تخریب شده محبوس هستند. 

ملکی خاطرنشان کرد: آتش نشانان به سرعت همزمان با خاموش کردن آتش مشغول جابجایی دیوارهای تخریب شده بودند و سریعا هر دو نفر را از زیر آوار خارج کردند. دو آقای ۲۷ ساله و ۶۵ ساله در زیر آوار بودند که خوشبختانه زنده بودند، اما دچار مصدومیت ها و سوختگی های شدیدی شده بودند. 

وی ادامه داد: حدود ۱۲ نفر دیگر از ساکنان این منزل قدیمی در لحظات اولیه آتش سوزی خود را به طبقه بالایی رسانده و به سطح پشت بام رفته بودند که پس از خاموش کردن آتش با کمک آتش نشانان از منزل خارج شدند. آتش نیز به سرعت خاموش شده و از سرایت آن به دیگر اتاق های این خانه جلوگیری شد.  

جلال ملکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر