کد خبر: 915697 A

رئیس کمیته محیط زیست تهران از شهرداری تهران خواست ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی را متوقف کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در جریان دویست و پانزدهمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران، با تشکر از گزارش ارائه شده از سوی شورایاری منطقه ۱۲ گفت: ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز شهر تهران آماده بهره‌برداری است و فراخوان اولویت‌های پژوهشی از سوی سازمان بوستان‌ها منتشر شده است تا از این طریق، گونه‌های بومی و قابل کشت در تهران را مورد آزمایش قرار دهیم. 

وی ادامه داد: از تمامی متخصصان، پژوهشگران و دانشگاهیان درخواست می‌کنم در فراخوان منتشرشده شرکت کرده و از سازمان بوستان‌ها برای پیگیری این بحث تشکر می‌کنم. 

این عضو شورای شهر تهران در تذکری به شهرداری تهران درباره توقف ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی اظهار داشت: اردیبهشت سال گذشته به پیشنهاد کمیته محیط زیست شورای شهر، سازمان بوستان‌ها بخشنامه‌ای را مبنی بر ممنوعیت ریشه‌کنی و حذف گیاهان بومی شهر تهران در فضای سبز ابلاغ کرد. 

حسینی میلانی با بیان اینکه براساس آن بخشنامه مقرر شد ریشه‌کن کردن گیاهان خودرو در فضای سبز به غیر از استثنائات مورد تائید کمیته فنی آن سازمان ممنوع باشد، تصریح کرد: متاسفانه گزارش‌های رسیده از برخی مناطق، حاکی از آن است که پیمانکاران فضای سبز مجددا اقدام به ریشه‌کنی و تخریب ذخایر ژنتیکی بومی شهر تهران کرده‌اند. 

وی افزود: به شهرداری تهران به ویژه حوزه فضای سبز مناطق ۲۲ گانه تذکر می‌دهم در اسرع وقت اجرای کامل مفاد بخشنامه حفظ و صیانت از گیاهان بومی را در دستور کار قرار داده و از سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران می‌خواهم در فرصت یک ماه گزارش کاملی از اقدامات پیشگیرانه (حقوقی و فنی) و نتایج ارزیابی عملکرد مناطق ۲۲ گانه را به شورای شهر تهران ارسال کند.

انتهای پیام/
آرش حسینی میلانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر