کد خبر: 911346 A

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به جلوگیری از فعالیت اصناف دامپزشکی توسط شهرداری های مناطق بدون بررسی جامع موضوع و اتخاذ تدابیر و راهکارهای اجرایی تذکر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در جریان دویست و دوازدهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: براساس گزارش واصله از واحدهای صنفی و کلینیک های دامپزشکی شهری در روزهای اخیر شاهد آن هستیم که برخی از مناطق شهرداری تهران در برخود با این واحدها  نسبت به تعطیلی دفاتر آنها اقدام کرده اند.

میلانی با بیان اینکه این مساله نگرانی تشکل های صنفی، انجمن های دامپزشکی و فعالان را به همراه داشته است، گفت: علی رغم اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی و اتحادیه های ذی ربط به دلیل وجود ابهام در وضعیت چگونگی فعالیت های این صنف در واحدهای مستقل و یا واحدهای مسکونی برخی از مناطق شهرداری بدون بررسی جامع موضوع و اتخاذ تدابیر و راهکارهای اجرایی مناسب بلافاصله به جلوگیری از فعالیت این صنف اقدام می کنند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی و بحران شیوع کرونا اقدامات مهمی توسط کلینک های دامپزشکی انجام می شود و نباید فعالیت آنها نادیده گرفته شود.

میلانی افزود: در صورتی که این مراکز فعال نباشند و خدمات را ارئه ندهند بیم آن می رود که شهر دچار مشکل شیوع بیماری های مشترک شهری شود. لذا به شهرداری تهران تذکر می دهم به منظور ایجاد وحدت رویه و تشکیل ضوابط و دستورالعمل های مناسب این قیبل برخوردها به صورت منطقی و با رعایت حقوق عامه صورت گیرد.

او گفت: تا ارئه زمان مشخص در این شرایط اجتماعی و ضرورت کنترل بیماری های حیوانات شهری و خانگی از فعالیت آنها جلوگیری نشده و با همکاری دستگاه های مرتبط موضوع مدیریت شود.

عضو شورای شهر تهران افزود: همچنین پیشنهاد می شود از طریق شرکت ساماندهی مشاغل این موضوع پیگیری و در غالب خدمات مشترک اقدامات لازم صورت گیرد.

 

آرش حسینی میلانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر