کد خبر: 910586 A

​کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در بیشتر نقاط کشور جوی آرام خواهیم داشت و فردا سامانه بارشی جدید از نواحی غرب وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایلنا، امیر سرکرده گفت: امروز فقط در نواحی شمال غرب و شمال شرق آن هم به طور پراکنده و بسیار خفیف، در ساعات عصر رگبار و رعد وبرق اتفاق می‌افتد.

وی گفت: فردا منتظر سامانه بارشی جدید از نواحی غرب خواهیم بود که عصر فردا در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، ایلام، شمال و شرق استان خوزستان و به تدریج در استان‌های حاشیه زاگرس بارندگی خواهیم داشت.

سرکرده گفت: در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد و لرستان و نواحی غربی استان همدان بارش پیش بینی می‌شود که در حاشیه البرز و در بیشتر نواحی شمال آن بارندگی خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: یکشنبه و دوشنبه بارش‌های پراکنده‌ای در شمال غرب و شمال شرق و سواحل دریای خزر رخ می‌دهد، اما سه شنبه به دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد.

آقای سرکرده گفت: پیش بینی می‌شود شنبه و یکشبنه در جنوب غرب و غرب کشور وزش باد نسبتاً شدیدی داشته باشیم که در برخی نواحی موجب تولید گرد وغبار و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی افزود: آسمان تهران هم امروز صاف است و دما در گرم‌ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

کارشناس سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر