کد خبر: 900456 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره وقوع سیلاب در منطقه پرند توضیحاتی را ارائه کرد.

«منصور درجاتی» مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در گفت‌وگو با ایلنا، درباره وقوع سیل در شب گذشته در شهر جدید پرند، گفت: روز گذشته در بوستان مشاهیر فاز ۶ شهر جدید پرند که یک رود دره وجود دارد، علیرغم همه محدودیت‌های اعلام شده ۶ خودرو برای تفریح بدون توجه به تذکرات نیروهای انتظامی، خود را به طریقی به اطراف این روددره رسانده اند و اتراق کرده بودند.

وی با بیان اینکه این رود دره در پی بارش‌ها سیلابی شده بود، ادامه داد: متاسفانه سرنشینان خودروها علیرغم شروع بارش باران همچنان در این مکان مانده بودند و با شدت بارش ها سیلابی از بالادست ایجاد شده بود و باعث گرفتار شدن این خودروها که در پایین دست شده بود. 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه سرنشینان نجات پیدا کردند و هیچ خسارت جانی و مصدومیت در این حادثه نداشتیم.

درجاتی با بیان اینکه با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی برای بارش‌های شدید آمادگی کامل در دستگاه‌های اجرایی و امدادی وجود داشت و تمهیدات لازم اندیشیده شده است، تصریح کرد: بر همین اساس جای نگرانی برای شهروندان وجود ندارد؛ البته در پی بارش‌های اخیر در کهریزک و اطراف حرم امام خمینی و رباط کریم تجمع آب و آبگرفتگی هایی داشتیم که با اقدام به موقع عوامل اجرایی مشکل برطرف شد.

وی ادامه داد: در اکثر نقاطی که به حاشیه شهرها و رود دره ها و منابع طبیعی و حریم سدها منتهی می شود تابلو ورود ممنوع نصب شده است و اجازه ورود به کسی داده نمی شود، اما متاسفانه افراد در روز گذشته بدون در نظر گرفتن ممنوعیت ها و بدون توجه به بارش ها به این منطقه وارد شده بودند و این حادثه اتفاق افتاده بود. 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران منصور درجاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر