کد خبر: 899145 A

دبیر و عضو کمیته نظارت بر توزیع کمک های بین المللی و ملی گزارش دوم توزیع اقلام و کمک های اهدایی بین المللی و ملی تا تاریخ ۲۲ فروردین ماه را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، نامدار عبدالهیان، گفت:  از زمان تشکیل و فعال سازی کمیته نظارت بر توزیع کمک های بین المللی و ملی، این کمیته تاکنون با برگزاری ۱۸ جلسه با محوریت نظارت بر ترخیص، تحویل و توزیع کمک های اهدایی کشورهای خارجی، توزیع اقلام اهدایی به دانشگاه های علوم پزشکی را براساس طرح های پیشنهادی و نظرات فنی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و اولویت های بهداشتی-درمانی شهرستان های درگیر با بیماری ۱۹COVID-،  پایش کرده است.

دبیر و عضو کمیته نظارت بر توزیع کمک های بین المللی ضمن قدردانی از اقدامات بشردوستانه کشورهای های اهداء کننده یاد آور شد: کمک های اهدایی، علیرغم ابعاد گسترده در اخبار و رسانه های بین المللی، نسبت به میزان تأمین و تولیدات داخلی حجم نسبتاً محدودی در رفع نیازهای جامعه سلامت کشور را دارد که خوشبختانه توزیع این اقلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون براساس شاخص های فنی و نطقه نظرات معاونت های تخصصی بصورت مستمر و منسجم در دست اجرا بوده و می باشد.

عبدالهیان در تشریح محموله های اهدایی نیز گفت:  این محموله ها شامل اقلام مصرفی از قبیل انواع ماسک (سه لایه، KN۹۵) لباس محافظ پزشکی، دستکش یکبار مصرف، شیلد چشمی، کاور کلاه، گان و لباس جراحی، کاور کفش، لباس ایزوله، چکمه، عینک محافظ، شیلد صورت و انواع کیت های تشخیصی و آزمایشگاهی و.... و همچنین تجهیزات سرمایه ای از قبیل دستگاههای ونتیلاتور،  پالس اکسیمتر و ترمومتر دیجیتال می باشند.

وی گفت: در کمک های اهدایی، بیشترین فراوانی مربوط به اقلام حفاظت فردی همچون ماسک های سه لایه، دستکش ولباس های حفاظتی بوده و کمترین فراوانی نیز مربوط به تجهیزات سرمایه ای منجمله ونتیلاتورهای تنفسی است.

گفتنی است دبیر و عضو کمیته نظارت بر توزیع کمک های بین المللی، گزارش دوم توزیع اقلام و کمک های اهدایی بین المللی  و ملی تا تاریخ ۲۲ فروردین ماه را  طی نامه ای به وزیر بهداشت ارسال کرده است.

جامعه رسانه سرمایه سلامت کفش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر