کد خبر: 894662 A

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به تعطیل نشدن حمل ونقل عمومی پایتخت گفت: چه کسی باید هزینه این جابه جایی‌های پرخطر را بپردازد؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد مسجدجامعی در جریان دویست و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به اینکه به جز تلاشگران و ایثارگران حوزه بهداشت و درمان که در خط نخست مقابله با کرونا هستند، ایثارگرانی هستند که کمتر دیده می شوند، گفت: رانندگان اتوبوس، مترو، تاکسی، کارگران حوزه فضای سبز، آتش نشانان، کارگران اصناف، فروشندگان میادین میوه و تره بار و شهروند افرادی هستند که برای خدمات رسانی به شهروندان فعالیت های خود را متوقف نکرده اما در این میان کمتر دیده شده اند.

او با اشاره به تعطیل نشدن حمل و نقل عمومی در پایتخت گفت: چه کسی باید هزینه این جابه جایی های پرخطر را بپردازد؟ زمانی که درهای مساجد با ۵۰-۴۰ نمازگزار برای ایمنی و پیشگیری از کرونا بسته می شود، چرا نباید به فکر مکان هایی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی با شمار بالای مسافر بود؟

مسجدجامعی ادامه داد: روز گذشته از کارکنان شورای شهر تهران تست کرونا گرفتند که جای تشکر دارد. آیا از کلیه پرسنل شهرداری در حوزه های مختلف خدماتی چنین تستی گرفته شده است؟ آیا تاکنون آمار مبتلایان اعلام شده است؟ افرادی که زباله های بیمارستانی را جمع آوری می کنند. وقتی فرد فوت می کند از خانواده های آنها درخواست می شود چند نفری حاضر شوند و هر کدام فاصله سه متری را حفظ کنند. آیا به راستی به فکر کسانی که این پیکرهای بی جان را می شویند، بوده ایم؟ آیا برای کسانی که در شرایط دشوار کنونی، خاموش و سربه زیر به وظیفه خود می پردازند، هیچ پاداشی منظور شده است؟ باید از قدر و منزلت این عزیزان به درستی تقدیر به عمل آید. 

او  با اشاره به درگذشت دو راننده اتوبوس و سه راننده تاکسی و یک راننده شرکت خودروسرویس که روز گذشته اعلام شد گفت: اعلام کردند تعداد بیشتری از نیروهای خدماتی به کرونا مبتلا شده اند، بنابراین باید این افراد به طور ویژه مدنظر قرار گیرند. 

مسجدجامعی درخواست کرد از جانفشانی فداکاران این عرصه قدردانی لازم به عمل آید که آنها نیاز به این قدرشناسی ندارند اما وظیفه ماست که بگوییم زحمتکشان عرصه خدمات شهری را فراموش نکرده ایم، هر چند مردم این زحمات را در این شرایط بحرانی به یاد خواهند داشت.

احمد مسجد جامعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر