کد خبر: 894313 A

رییس سازمان سنجش آموزش در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره احتمال تعویق زمان کنکور سراسری گفت: تغییر زمان برگزاری کنکور به تقویم و برنامه آموزشی و زمان شروع کلاس‌ها ارتباط پیدا می‌کند و یک زنجیره به هم پیوسته است.

«ابراهیم خدایی» رییس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌‎وگو با خبرنگار ایلنا، درباره به تعویق انداختن آزمون کنکور سراسری سال ۹۹ گفت: ما در بحث کنکور سراسری زمانی می‌توانیم تصمیم‌گیری کنیم که تقویم آموزشی آموزش و پرورش بسته شده باشد.

خدایی در ادامه بیان کرد: ابتدا باید بدانیم؛ در چه زمانی کلاس‌های آموزش و پرورش به اتمام می‌رسد و یا برگزاری کلاس‌های فشرده آنها به چه صورتی است. ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه‌ای در رابطه با این موضوع دارد، به این صورت که ۲۰ روز پس از امتحانات نهایی، کنکور سراسری برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: همه این اقدامات به تقویم و برنامه آموزشی، شروع کلاس‌ها و برگزاری آنها ارتباط پیدا می‌کند و یک زنجیره به هم پیوسته است، به همین خاطر ما نمی‎توانیم بگوییم چه بحثی در زمینه کنکور وجود دارد.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: اگر تقویم آموزشی بسته شود، تاریخ کنکور هم در جلسه شورای سنجش بررسی شده و درباره زمان آن تصمیم‌گیری خواهد شد، همچنین محتوای امتحانی و اینکه مواد درسی به چه صورتی باشد، همگی منوط به تقویم آموزشی است.

وی بیان کرد: تا زمانی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت پایدار اعلام نشود، مدارس باز نخواهند شد و در نتیجه تقویم آموزشی اعلام و تکمیل نمی‌شود. تصمیماتی که گرفته می‌شود به نفع کشور، مصالح ملی و مصالح دانش‌آموزان است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان اظهار داشت: ما باید چارچوب قوانین و ضوابطی که ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می‌کند را  مد نظر قرار دهیم و بر اساس آن پیش برویم.

کنکور سراسری رییس سازمان سنجش کرونا ویروس ابراهیم خدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر