کد خبر: 892448 A

قبادی دانا خبر داد:

رییس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت برای ۱۹۱ هزار خانوار خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وحید قبادی دانا (رییس سازمان بهزیستی کشور) درباره اختصاص بخش دیگری از بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت گفت: با تخصیص بخش دیگری از بودجه قانون حمایت از افراد دارای معلولیت توسط سازمان برنامه و بودجه و همکاری سازمان هدفمندی یارانه ها مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای ماده ۲۷ قانون حمایت اختصاص داده شد.

وی ادامه داد: براین اساس این مبلغ بر روی کارت بانکی ۱۹۱ هزار خانوار از جامعه هدف سازمان بهزیسیتی که افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند شارژ شد. این افراد در دهک درآمدی ۱، ۲ و ۳ هستند. این مبلغ به طور سه ماهه است که برای این افراد شارژ شده است وبراساس بعد خانوار بین ۳۶۰ هزار تومامن ۴۸۰ هزار تومان است.

رییس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: این مبلغ علاوه بر مستمری است که افراد دریافت می کنند با توجه به محدودیت بودجه این مبلغ به خانوارهایی اختصاص پیدا کرده است که دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند. یعنی بیشترین شدت معلولیت  و همچنین کمترین میزان درآمد را دارا هستند.

قبادی دانا تصریح کرد: در شرایط سخت اقتصادی و در شرایطی که شیوع بیماری کرونا باعث رکود و سخت تر شدن شرایط شده است این کمک هزینه معیشتی می تواند حداقل هایی را برای خانوارهایی که به شدت نیازمند و دچار معلولیت هستند تامین کند.

رییس سازمان بهزیستی کشور وحید قبادی دانا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر