کد خبر: 891146 A

محسنی بندپی:

استاندار تهران درباره طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و برخورد با متخلفان توضیحاتی را ارائه کرد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: اصنافی که فعالیت آنها ضرورتی ندارد و محل تجمع افراد است، در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی از فعالیت آنها براساس اعلام اصناف و همکاری اصناف جلوگیری شده و نسبت به توقف فعالیت آنها اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: قطع به یقین اصنافی که در خصوص مایحتاج ضروری مردم فعالیت می‌کنند، تعطیل نخواهند شد و فعالیت آنها بیشتر نیز می‌شود. هیچ محدودیتی در خصوص فعالیت این اصناف ایجاد نخواهد شد. 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: طرحی که از امروز صبح اجرا شده است منع خروج و کنترل ورودی‌ها به تهران است که در ۱۴ مبادی ورودی و خروجی استان تهران این طرح از ساعت صفر امروز در حال اجراست. تمام تلاش این است که با هماهنگی تیم‌‌هایی که در این مبادی با محوریت ناجا حضور دارند اقدامات پیشگیرانه انجام شود و همچنین برگشت افرادی که قصد خروج از شهر و استان را دارند، در دستور کار قرار بگیرد. 

بندپی تصریح کرد: این طرح با یک نظم و انظباط خاصی در حال اجراست و تاکنون با مورد خاصی مواجه نشده‌ایم. این موضوع نشان می‌دهد که اکثریت مردم به این آگاهی و تغییر رفتار رسیده‌اند که توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا را جدی گرفته و به بحث طرح فاصله گذاری اجتماعی که با قاطعیت در حال اجراست، کمک کنند و بدانند که مهمترین و اثربخش‌ترین دارو و واکسنی که در مقابل این بیماری در همه مجامع علمی و سازمان بهداشت جهانی توصیه شده است؛ ماندن در خانه و عدم حضور در مراکز تجمعی است. همه باید کمک کنند تا از این مرحله با حداقل آسیب عبور کنیم.

وی درباره برخورد با افراد متخلف ادامه داد: هم تعزیرات برای برخورد با متخلفان مواردی را مدنظر قرار خواهد داد و هم دستورالعمل اجرایی فاصله گذاری اجتماعی مشخص شده است. با خودروهایی که به خروج از استان اصرار دارند چنانچه بعد از یک اخطار بازهم بی‌توجهی کنند، برخورد خواهد شد همچنین خودورهایی که قصد ورود به استان را دارند چنانچه ساکن استان تهران نباشند حتما باید بازگردانده شوند چنانچه عمل نکنند خودروی آنها به مدت یک ماه توقیف شده و ۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه خواهند شد. 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: اصنافی که از دستورات کارگروهی که توسط اصناف ایجاد شده، سرباز زده و فعالیت داشته باشند نیز طبق مقررات و ضوابط تعزیرات پلمپ خواهند شد و تا یکماه از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود. 

بندپی درباره روز طبیعت و سیزدهم فروردین نیز گفت: توصیه همه ما این است که امسال با توجه به اینکه تمام پارک‌ها، بوستان ها و مراکز تفریحی تعطیل است سیزده بدر مردم در منزل بمانند چراکه حضور در تفرجگاه‌ها و حاشیه رودخانه ها اکیدا ممنوع شده است. تمام تلاش ما این است که جمع افراد را در هیچ روزی نه تنها سیزده بدر نداشته باشیم تا بتوانیم بیماری را کنترل کنیم و باز هم تاکید می کنم مردم سیزده بدر امسال در خانه بمانند و در فضاهای تفریحی حضور نداشته باشند. بالاخره این ویروس در حال چرخش است و ما باید جلوی چرخه بیولوژیکی ویروس را بگیریم. بنابراین توصیه علمی و تخصصی این است که در هیچ مقطع و زمانی مردم وارد بوستان ها، پارک ها و تفرجگاههای طبیعی نشوند. در روز ۱۳ بدر نیز این کنترل ها شدیدتر می شود تا ما شاهد عدم حضور افراد در این مکان ها باشیم. 

استاندار تهران درخصوص سامانه برگه تردد نیز توضیح داد: ممکن است برخی افراد مانند کارمندان در تهران شاغل بوده اما محل سکونت آنها در البرز یا شهرهای اطراف کرج باشد یا مانند کارگران در شهرک های صنعتی تهران شاغل باشند اما محل سکونت آنها در شهرهای اطراف البرز باشد. این افراد از سه طریق قابل شناسایی هستند. سامانه‌ای قرار است در شهرداری برای این منظور طراحی شود. همچنین به همه دستگاههای اجرایی استان تهران نامه زده‌ایم که آن دسته از کارکنانی که محل سکونت شان در البرز است اما محل کارشان در تهران است را شناسایی و لیست اسامی آنها به همراه شماره خودرو یا کد ملی اعلام کنند تا ما برگه تردد برای این افراد صادر کنیم.

بندپی درباره حضور کارمندان در این ایام گفت: کارمندان دستگاه‌هایی که ضرورت حضور آنها توسط دستگاه امور استخدامی اعلام شده مانند پرستاران، کارمندان شرکت آب و فاضلاب، اورژانس و بانک باید حضور داشته باشند و سایر کارمندانی که از اولویت برخوردار نیستند می توانند از همان امتیاز دورکاری استفاده کنند این موضوع نیز در اختیار مدیران دستگاههای اجرایی است و می توانند با حفظ ۳۰ درصد ظرفیت امور خود را دنبال کنند.

استان تهران تهران کرونا فعالیت اصناف استاندار تهران محسنی بند پی اصنافی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر