سرخط خبرها:
کد خبر: 891093 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مسافران غیرمقیم که در حوزه این استان حضور دارند باید در اسرع وقت به محل سکونت خود در شهرستان مربوطه برگردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری افزود: در طرح فاصله گذاری اجتماعی که در شورای ملی مبارزه با کرونا تصویب و ابلاغ شده است ۲ طرح مد نظر قرار گرفته که مسافرانی که وارد استان شده اند در اولویت نخست و مسافرانی که قصد سفر به استان را دارند در اولویت دوم قرار دارند.

وی با تاکید بر خروج مسافران غیرمقیم از خراسان رضوی اظهار داشت: در این طرح سه روش برخورد اعمال شده است از جمله اینکه افرادی که تمکین نکنند ۵۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و در صورت تداوم عدم تمکین خودرو آنان مدت یک ماه توقیف می‌گردد.

وی با بیان اینکه طبق آمار سال گذشته ۸۷ درصد از مسافران سفر خود به این استان را لغو کرده اند گفت: مسافران در مسیر برگشت به مبداء خود، حق ورود به شهرهای بین مسیر را ندارند لذا برای کنترل بیشتر در این زمینه در ورودی و خروجی هر شهرستان یک کمیته تشخیص وجود دارد که بر اساس کد ملی، بیمه و پلاک خودرو اجازه تردد را صادر می‌کند.

جعفری افزود: به افرادی که قصد سفر دارند تاکید می‌کنیم تحت هیچ عنوان به خراسان رضوی سفر نکنند چرا که ورودی‌ها و خروجی‌های استان به صورت ۲۴ ساعته کنترل می‌شود و در ورودی‌ها از ورود مسافران ممانعت به عمل می‌آید.

وی ادامه داد: توقف سیر صعودی ویروس کرونا در استان فقط با همراهی مردم میسر است چرا که ابتلا به ویروس کرونا در خراسان رضوی روند رو به رشد دارد و با مراعات همه مردم این شرایط مدیریت خواهد شد.

وی با تشکر از ۹۱ درصد مردم استان که تاکنون مسائل بهداشتی را رعایت کرده اند گفت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی اهدافی از جمله ایجاد فاصله اجتماعی، به حداقل رساندن زنجیره انتقال بیماری با کاهش تماس‌ها، حذف ترددهای غیرضروری در کشور و بین استان‌ها، برخورد قانونی با افراد بی مسئولیت، کاهش تلفات و مرگ و میر، سرعت بخشیدن به مدیریت و پیشگیری از توسعه بیماری، تقدیر از افراد مسئولیت‌ پذیر و ایجاد آرامش و اعتمادسازی در جامعه دنبال می‌شود. 

معاون استاندار خراسان رضوی در باره نحوه فعالیت اصناف در دستوالعمل فاصله گذاری اجتماعی با بیان اینکه در این طرح اصناف در سه گروه طبقه‌بندی شده‌اند افزود: برخی مشاغل باید بطور کامل فعال باشند، برخی باید تعطیل شوند و برخی مشاغل هم با محدودیت و مجوز استان باید فعالیت کنند.

وی در زمینه اعمال محدودیت‌ها برای روز طبیعت نیز اظهار داشت: به هم استانی‌ها توصیه می‌شود روز طبیعت امسال را در خانه‌های خود بگذرانند اما در عین حال لازم است یادآوری کنیم که در این روز قرار است محدودیت هایی از در خانه اعمال شود و اگر هم افرادی از خانه خارج شوند به خانه برگرداننده خواهند شد.

وی گفت: در این روز ورودی‌ها و خروجی‌ها بسته شده و دوربین‌های پلاک خوان هم فعال خواهند بود و افرادی که رعایت نکنند مشمول جریمه خواهند شد.

جعفری افزود: کمیته امنیتی و انتظامی در حوزه استانداری تشکیل شده و بر اساس استعلام‌ها در روز ۱۳ و ۱۴ فروردین اجازه تردد برای افرادی را که مجبور به رسیدن به محل کار هستند صادر خواهد کرد.

حسن جعفری معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر