سرخط خبرها:
کد خبر: 890131 A

جهانپور خبر داد:

​سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۱۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار ابتلا به کرونا ویروس در ایران گفت: بر اساس آخرین آمار از یافته های ۵۶ آزمایشگاه مورد تایید از ظهر دیروز تا به امروز تعداد ۱۷۶۲نفر تعداد مبتلایان قطعی کووید ۱۹ بوده است و  به طور کل تعداد۲۴۸۱۱ هزار بیمار دچار ابتلای قطعی کرونا هستند.

او افزود: ما امروز با ۴۱ میلیون نفر غربالگری افراد رو به رو شده‌ایم و یک سیر افزایشی را داریم که بخش عمده آن مربوط به بسیج طرح غربالگری است.

وی درباره آمار بهبود یافتگان مبتلا به کرونا گفت: همچنین تعداد ۸۹۳۱ نفر از بیماری کرونا بهبود یافته‌اند.

جهانپور در خصوص آمار فوتی‌ها بر اثر کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته گفت: متاسفانه تعداد ۱۲۲ نفر از بیماران جان باختند که جمع کل فوتی ها به ۱۹۳۴ نفر تا ظهر امروز رسیده است.

جهانپور خاطرنشان کرد: تاکید می شود که مردم در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند تا وضعیت آنها مورد بررسی قرار بگیرد. موضوع تعطیلی ادارات یا نحوه ادامه کار آنها در ستاد ملی کرونا مورد بررسی قرار گرفته و با نظر روسای دستگاه‌های مروبطه و وزرا بنا شد که تا یک سوم جمعیت نهادهای دولتی آن هم  فقط برای امور ضروری به صورت  شیفت بندی و کشیک در محل کار حاضر شوند. مردم نیز باید فقط برای امور ضروری به ادارات مراجعه کنند.

 وی تاکید کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی که ساماندهی آن از سوی وزارت بهداشت تدوین شده بود به ستاد مقابله با کرونا ارجاع شد. نهایتا مصوبه بر این اساس است که با تشکیل جلسه کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با ریاست وزیر کشور، حسب مورد با توجه به الگوهای بومی و ساختار های فرهنگی و اجتماعی و در نظر گرفتن اقدامات موجود برای فاصله گذاری اجتماعی تصمیم گیری انجام شود.

مرگ بیمار کرونا ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر