کد خبر: 890041 A

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به ایلنا خبر داد:

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ز توزیع اقلام حفاظت فردی در اورژانس‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

«مجتبی خالدی» سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تهیه اقلام ضروری برای اورژانس گفت: اورژانس پیش بیمارستانی یکی از مراکزی بوده که در بحث مقابله با ویروس کرونا بسیار درگیر بوده و از همان روزهای اول بحث انتقال افراد مشکوک یا حتی انتقال افراد مثبت به مراکز درمانی را به عهده داشته است.

وی ادامه داد: سازمان اورژانس کشور با توجه به پیش بینی‌هایی انجام شده، آمادگی‌های لازم را در خصوص تهیه لباس‌های حفاظت فردی و اقلامی که در این خصوص برای حوادث بیوتروریسمی لازم بوده را داشته است و سعی کرده این آمادگی را حفظ کند، از این رو تعدادی از لباس‌های حفاظت فردی را برای تمام مراکز اورژانس تابعه سازمان اورژانس کشور تهیه کردیم.

خالدی گفت: همین مساله باعث شد که در زمان شیوع کرونا ویروس بلافاصله بتوانیم به جهت محافظت از پرسنل خود و هم برای اینکه انتقال آلودگی در بین افراد و بیمارانی که مشکوک هستند را به حداقل ممکن برسانیم از این وسایل استفاده کنیم.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: از آنجا که این اقلام سریعا مورد استفاده قرار می‌گیرند، در سازمان اورژانس کشور تصمیم بر این شد که بتوانیم سریع‌تر این اقلام راتهیه کنیم. تا این لحظه بیش از هشت نوبت اقلام به مقدارهای متفاوت در اورژانس‌های تابعه سازمان اورژانس کشور توزیع شد و آخرین مورد آن برای فردا خواهد بود که اقلام نیز تهیه شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بحث تعطیلات نوروزی مطرح بود، شاید تهیه این اقلام کمی سخت‌تر بوده باشد. ما 26 دانشگاه اولویت دار را شناسایی کردیم و در روز دوم فرودین این اقلام برای دانشگاه‌ها ارسال شد. اکنون تلاش داریم،  دانشگاه‌هایی که باقی مانده‌اند را برای تعطیلات نوروز پوشش دهیم و تمام اقلام را در اختیارشان بگذاریم. ما همچنان در حال تهیه اقلام هستیم به جهت اینکه اگر شیوع کرونا در شهر جدیدی اتفاق افتاد، به صورت ویژه این توزیع صورت بگیرد تا حداقل روند ارائه خدمات با مشکلی رو به رو نشود.

خالدی افزود: برآورد و ارزیابی‌هایی که در سازمان اورژانس کشور انجام می‌شود، نشان دهنده این است که شرایط ما در ارائه خدمات فعلا به پایداری خوبی رسیده و تقریبا می‌توان گفت اقلام به اندازه کافی در اختیار اورژانس‌های کشور قرار دارد و فعلا جای نگرانی نیست.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: روند ارزیابی کرونا هم نشان می‌دهد که شرایط تحت کنترل است یعنی  مراجعه افراد به مراکز درمانی و جا به جایی‌های آنها تقریبا به یک پایداری خوبی رسیده است. امیدواریم روزی شاهد باشیم همه مردم ایران سلامت هستند و دیگر نگرانی از بابت کرونا وجود ندارد.

تعطیلات نوروز علوم پزشکی مراکز درمانی ویروس اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر