کد خبر: 889950 A

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشوراعلام کرد: ۶۲۴۴ نفر در راستای طرح غربالگری کووید ۱۹ به نظام سلامت ارجاع داده شدند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی سلیمی؛ رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور درباره آخر آمار غربالگری در ۱۹ استان کشور گفت: با توجه به شرایط حساس و تردد بیش از حد مردم و مسافرین به شهرهای شمالی کشور اجرا طرح غربالگری و تب سنجی در کشور آغاز شد.

وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۵۱ پست موقت در ورودی و خروجی شهرها، ایستگاه قطار و فرودگاه‌ها برای کنترل مسافرین و شناسایی افراد مشکوک در حال فعالیت هستند.

سلیمی با اشاره به استقرار ۳۹۴ پست موقت گفت: در هر پست ۴ نفر نیروی آموزش دیده از نجاتگران، اعضای جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی در حال بازرسی سلامت مسافرین هستند.

وی ادامه داد: این طرح با هماهنگی استانداری‌ها و همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، نیروی انتظامی، پلیس راهور، راهداری و ضابطین قوه قضائیه در حال انجام است. 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به گزارش تجمیعی خدمات گیرندگان در سطح کشور تا ساعت ۲۴ مورخ ۹۹ / ۰۱ / ۰۴  گفت: تعداد پست‌های فعال در سطح کشور ۸۵۱ پست است و تاکنون  ۱۱٫۴۱۳۰۸۴۴ نفر (به طور میانگین روزانه بیش از ۱ میلیون و صد هزار نفر) کنترل شده‌اند. همچنین  بیشترین افراد کنترل شده در روز تعداد ۱٬۵۲۹٫۸۵۱ نفر بوده بوده و تعداد  ۳٫۸۹۴٫۰۷۶ دستگاه خودرو کنترل شده است. 

وی افزود: ۹٬۹۲۲ نفر با علائم تب به نظام سلامت ارجاع شدند، اما بیشترین افراد ارجاع شده  در روز ۳ فروردین تعداد ۱٫۶۹۹ نفر بوده است. ما در حال حاضر ۳۹۵۰ نفر نیروهای فعال در پستها داریم و از ۸۸۸ دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی برای این امر استفاده می‌شود.

استان کشور امداد و نجات جمعیت هلال احمر خودرو سلامت رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر