کد خبر: 889097 A

استاندار تهران:

استاندار تهران از توقف شیب شتابان رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران خبر داد.

به گزارش  ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به آمادگی استان تهران اظهار داشت: در استان تهران با توجه به تلاش‌های ستاد مبارزه با کرونا اقدامات مختلفی در وهله نخست توسط کادر پزشکی و درمانی به ویژه در زمینه اقدامات پیشگیرانه و درمانی انجام شده است.

وی ادامه داد: شیب شتابان رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران متوقف شده همچنان که در آخرین روز اسفندماه رشد ۷ درصدی را شاهد بودیم در روز نخست فروردین‌ماه رشد ۴.۹ درصدی بیماری کرونا را شاهد بودیم ضمن اینکه به لحاظ تعداد بهبودیافتگان از میانگین کشوری نیز بالاتر هستیم که بدین سبب از اقدامات ستاد مبارزه با کرونا استان تهران تشکر می‌کنیم.

استاندار تهران سپس با اشاره به ظرفیت بیمارستانی استان تهران تصریح کرد: 3 هزار و 670 تخت در بیمارستان‌های دولتی، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح استان تهران وجود دارد که علاه بر این ۴۰۰ تخت در بیمارستان بقیه‌الله و ۷۲۰ تخت مراقبت‌های ویژه وجود دارد که در حال خدمات‌رسانی هستند.

محسنی بندپی با اشاره به لزوم ثبت اطلاعات سلامت شهروندان استان تهران در سامانه سیب افزود: ۷۹ درصد جمعیت استان در سامانه سیب اطلاعات پزشکی خود را بارگذاری کردند و ۲۷۰۰ مراقب سلامت نیز در سامانه ۴۰۳۰ برای ارائه بسته های آموزشی و ثبت داده ها فعال هستند.

کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر