سرخط خبرها:
کد خبر: 888347 A

فرمانده مرزبانی ناجا از شناسایی و انهدام باند قاچاقچیان سوخت و کشف یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای آبی استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار قاسم رضایی با اعلام این خبر، اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) مبنی بر مقابله و مبارزه با قاچاق سوخت و همچنین توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار این پدیده بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق سوخت به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان استان هرمزگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا با انجام اقدامات اطلاعاتی، مراقبت های ویژه و با تلاش های شبانه روزی و فعالیت بی وقفه مرزبانان استان هرمزگان در شهرستان جاسک، باند قاچاقچیان سوخت که به صورت کلان اقدام به قاچاق می کردند، شناسایی و تحت نظر اطلاعاتی مرزبانان قرار گرفتند.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: با اقدام به موقع مرزبانان و در یک عملیات سریع و غافلگیرانه، یک فروند شناور شناسایی شده حامل محموله سوخت قاچاق در آب های شهرستان جاسک متوقف شد.

سردار رضایی عنوان کرد: در این عملیات یک فروند کشتی خارجی توقیف و یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۱۰۵ میلیارد ریال نیز کشف شد.

وی خاطرنشان کرد: در این رابطه ۱۳ متهم خارجی دستگیر و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضائی به صورت ویژه در حال پیگیری است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه قاچاق برپیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه تاثیرات مخربی دارد، خاطرنشان کرد: مرزبانان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق، اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه در مناطق ساحلی ، دریایی و مرزهای خشکی کشور را به قاچاقچیان نخواهد داد.

فرمانده مرزبانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر