کد خبر: 887730 A

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی به کشور طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خصوص ورود دو سامانه بارشی به کشور گفت: سامان بارشی اول که از فردا وارد کشور می شود استان های مرکزی، البرز، همدان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس و شمال بوشهر  را تحت تاثیر قرار می دهد. از بین این مراکز برای نواحی مرزی و شرق کرمانشاه، ایلام، لرستان و شمال خوزستان پیش بینی ۲۰ تا ۴۰ میلی متر باران شده است و باید در این زمینه آمادگی لازم را داشته باشیم. 

او در خصوص حجم بارش ها در این استان ها گفت: ۲۰ تا ۴۰ میلی متر بارش پیش بینی شده است که مشابه سال گذشته نیست. همچنین در دو هفته ابتدایی سال ۹۹ دو هفته پربارش را خواهیم داشت و خوشبختانه فعلا نقشه ها نشان نمی دهد که حجم بارش به اندازه سامانه سال گذشته باشد، اما باید هوشیاری لازم را داشته باشیم. 

ضیائیان ادامه داد: نقشه های هواشناسی در بهار خیلی تغییر می کند و به محض اطمینان از میزان حجم بارش ها اخطاریه های لازم را می دهیم. 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: بعد از روز چهارشنبه سامانه ای یکشنبه هفته آینده کشور را تحت تاثیر قرار می دهد که روز شنبه غرب کشور، روز یکشنبه در کل کشور و روز دوشنبه شرق کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. در پی این سامانه بارشی نگرانی هایی برای جنوب سیستان وبوچستان و استان هرمزگان داریم که مبادا سدها پر باشند یا مشکلی باشد. 

ضیائیان تصریح کرد: آنچه که اکنون نقشه ها نشان می دهند حدود ۴۰  تا ۶۰ میلی متر بارش پیش بینی شده است. هنوز هشداری برای این بارش ها صادر نشده و منتطریم از حجم بارش ها مطمئن شویم و فردا این هشدار را صادر خواهیم کرد.

بارش باران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر