کد خبر: 886672 A

فریبا نظری خبر داد:

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: با توجه به شرایط ویژه کشور در اثر شیوع کرونا ویروس، پیگیری‌های لازم برای مساعدت به وضعیت زنان سرپرست خانوار و کارآفرین در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور، قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده وزارت کشور در گفتگو با مدیران‌ کل دفاتر زنان و خانواده استانداری‌های سراسر کشور که به‌صورت مجازی برگزار شد، ضمن تبریک نوروز باستانی و آرزوی سالی سرشار از امید، آرامش و سلامتی فردی و اجتماعی برای همه هموطنان، بر تلاش فراگیر و همه جانبه به منظور کاهش آسیب‌های شیوع کرونا ویروس و  مدیریت آسیب‌های فردی و اجتماعی این شرایط پرخطر تاکید کرد.

نظری اظهار کرد: ضروری است دفاتر زنان و خانواده در زمینه تحقق شعار "در خانه بمانیم"، تلاش و اطلاع رسانی ویژه ای داشته باشند.

مشاور وزیر کشور تاکید کرد: پرهیز از خارج شدن از خانه در ایام انتهایی اسفندماه به ویژه چهارشنبه پایان سال بسیار حائز اهمیت بوده و ضریب سلامتی خانواده ها را افزایش خواهد داد. 

نظری افزود: اولویت‌های هفتگانه اجرایی به منظور مدیریت وضعیت فعلی که در دستور کار دفاتر زنان و خانواده استانداریهای سراسر کشور قرار گرفته است، عبارتند از:

۱. انجام مکاتبات لازم و پیگیری با بانک‌های طرف قرارداد برای استمهال حداکثر شش‌ماهه تسهیلات اعطا شده به زنان سرپرست خانوار و کارآفرین 

۲. پیگیری آزادی موقت زنان جرایم غیر عمد و مالی و اعطا مرخصی به ایشان جهت حضور در کنار خانواده هایشان در ایام نوروز 

۳.در راستای پویش " فصل همدلی" جلب نظر خیرین و سازمان‌های مردم نهاد برای کمک سه‌ماهه به زنان سرپرست خانواری که با توجه به شیوع کرونا ویروس درآمد شان تقلیل یافته و زندگی‌شان با مشکل مالی مواجه شده است.

۴. مکاتبه و پیگیری از ادارات ورزش و جوانان استان‌ها برای تعویق اجاره بهای سالن‌های ورزشی تا حصول نتیجه.

۵. فعال کردن برخی کارگاه‌های تولیدی و مشاغل خانگی برای تولید "گان و ماسک" با مجوز سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی در نیمی از استان های کشور.

۶. اطلاع رسانی در میان خانواده های مناطق مختلف استان‌ها مبنی بر برگزاری مراسم تحویل سال نو و نوروز باستانی منطبق با شرایط فعلی جامعه.

۷.استفاده از ظرفیت خیرین و سازمان های مردم نهاد در تهیه و اهدا تجهیزات و امکانات درمانی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی.

مشاور وزیر کشور ضمن همدردی با خانواده هایی که عزیزانشان را براثر این بیماری ازدست داده‌اند، به آنان تسلیت گفته و برای بیماران مبتلا، آرزوی شفا و سلامت کامل نمود.

وی هم چنین از کادر پرتلاش و متخصص مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی همراه با این مراکز؛ به دلیل انجام زحمات شبانه روزی قدردانی و سپاسگزاری کرد.

مشاور وزیر کشور از مدیران دفاتر زنان استانداری‌های سراسر کشور خواست که با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی، برگزاری جلسات به‌صورت غیرحضوری را در دستور کار قرار داده و پیگیری‌های امور نیز به صورت تلفنی و مجازی تداوم یابد.

استانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر