کد خبر: 885950 A

تقی‌زاده مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای عدم مراجعه مردم به آرامستان ها در پنجشنبه آخر سال از ضدعفونی مستمر اماکن عمومی توسط شهرداری های استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا به محمد تقی زاده در جلسه اضطراری شورای ترافیک با اشاره به مصوبات این جلسه اظهار داشت: مهمترین دستور جلسه کنترل مبادی ورودی و خروجی استان تهران به لحاظ ترددها و جلوگیری از شیوع کورونا ویروس بود.
 
وی ادامه داد: مقرر شد اکیپ هایی در این محدوده‌ها و همچنین چهار ترمینال اصلی تهران یعنی شرق، غرب و بیهقی استقرار پیدا کنند که با محوریت نیروی انتظامی، هلال احمر، بسیج و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی نسبت به غربالگری افراد اقدام شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه اولویت اصلی و توصیه مهم در خانه ماندن افراد است گفت: اقلامی همچون دستگاه های تب سنج توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و اقلام حفاظتی و بهداشتی توسط وزارت بهداشت تأمین می‌شود و در مورد مکان های قرنطینه برای نگهداری افراد مشکوک به کرونا نیز اتخاذ تصمیم شد.
 
وی همچنین در مورد ضد عفونی کردن اماکن عمومی توسط شهرداری استان تهران تصریح کرد: در جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس با شهرداران برگزار شد مهمترین محور کرونا ویروس بود و اینکه شهرداری ها به طور مستمر نسبت به ضدعفونی و گندزدایی فضاهای عمومی شهرها از جمله پارک ها، سرویس‌های بهداشتی، پایانه های مسافربری و وسایل حمل و نقل عمومی اقدام کنند.
 
تقی زاده با درخواست از مردم برای عدم حضور در آرامستان ها در پنجشنبه آخر سال اظهار داشت: شهرداری ها اعلام کردند که مردم پنجشنبه آخر سال به آرامستان ها نروند البته تمهیدات لازم با وزارت کشور در میان گذاشته شده تا محدودیت های لازم اعمال می شود و در این راستا ارزیابی از شهرداری ها انجام می‌شود و اگر ضرورت داشته باشد ابلاغ کتبی صورت می گیرد.

محمد تقی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر