کد خبر: 883447 A

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، طی بخشنامه‌ای «نحوه محاسبه شهریه مهدهای کودک در شرایط به وجود آمده ناشی از تعطیلی مهدهای کودک بر اثر بیماری کرونا ویروس» را به مدیران کل بهزیستی استان ها، ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل متن این بخشنامه به شرح زیر است:

مدیرکل محترم بهزیستی استان

با سلام واحترام با عنایت به تماسها و پیگیریهای متعدد همکاران محترم اسـتانی در خصوص نحوه محاسبه شهریه مهدهای کودک در شـرایط به وجود آمده ناشی از تعطیلی مهدهای کودک در اثر بیماری کرونا ویروس و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا موارد زیر جهت آگاهی واقدام لازم ارسال می گردد:

۱(بر اساس ماده۳ قرارداد دریافت خـدمات رشـد وتکامل همه جانبه در مهـدهای کودک، منعقده فیمابین والدین و مدیر مهدکودک، مدت قرارداد مشخص شده است.

۲(بـا توجه به ادامه دار شـدن تعطیلی مهـدهای کودک از سوی دولت(تعطیلی بیش از یـک مـاه)، هریـک از طرفین قرارداد(مهدکودک و اولیا) می توانند وفق ماده ۹ قرارداد(حوادث غیرمترقبه) نسبت به پایان قرارداد اقدام نمایند.

۳(مطابق بند۲ ماده۸ قرارداد (موارد فسـخ قرارداد و خاتمه دادن به آن)، والـدین می توانند با توجه به شـرایط پیش آمده نسبت به فسخ قرارداد برای ماههای آتی اقدام نمایند. با شرایط زیر:

- می بایست تصمیم خود را به صورت مکتوب به مدیریت مهدکودک اعلام نمایند.

- ملزم به پرداخت شهریه مهدکودک در ماههای قبلی می‌باشند.

اگر در اسـتانی در روزی از ماه اسفند بر اساس اعلام قانونی، مهدهای کودک باز بوده وارائه خدمت نموده باشند، براساس همین بند دریافت شـهریه اسـفند ماه بلامانع می‌باشد. (تبصره۱ ماده قرارداد تصـریح شده است که هزینه اسـتفاده از خـدمات به صورت کمتر از یـک ماه معادل یک ماه حساب می گردد.)بـدیهی است دریافت این شـهریه شامل خـدمات مازاد شامل ساعات اضافه خدمت، صبحانه، میان وعده، ناهارو همچنین فوق برنامه نمی‌باشد.

با عنایت به موارد فوق با توجه به مشـکلات اقتصادی ایجاد شده برای مهدهای کودک در اثر تعطیلی های اعلام شده، شایسـته است خانواده های محترم و صاحبان امتیاز مهـدهای کودک ضـمن رعایت اصل انصاف و پشتیبانی از یکدیگر در این شرایط حساس و بحرانی به وجود آمـده نسـبت به همکاری و همیاری اقـدام نمایند.

سازمان بهزیستی نیز درپی آن است تا از طریق رایزنی های درون وزارتخانه ای و فراتر ازآن نسبت به تسهیل در امر اداره مهدهای کودک در ماههای پیش رواقدام نماید.

کرونا مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور سعید بابایی شهریه مهدکودکها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر