کد خبر: 879827 A

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از تلف شدن یک قلاده پلنگ در مناطق تحت مدیریت این شهرستان بر اثر برخورد با قطار خبر داد.

به گزارش ایلنا، فرشاد فیروزنیا در تشریح جزئیات این حادثه گفت: حوالی ساعت ۲ بامداد امروز دوشنبه ۱۲ اسفند، در اثر برخورد قطار مسیرسراسری تهران- گرگان با یک قلاده پلنگ ماده دوساله در منطقه تنگه سلو، متاسفانه این حیوان تلف شد.

وی افزود: درجریان این حادثه عوامل راهداری راه آهن فیروزکوه به محض اطلاع از طریق لوکوموتیوران مبنی بر برخورد یک حیوان با قطار، سریعا به همراه محیط بانان سر محیط بانی انزها فیروزکوه به محل موردنظر مراجعه کرده و با لاشه این پلنگ در کناره بیرونی ریل قطار و در یکی از تونل ها مواجه می شوند.

فیروزنیا تاریکی شب و عدم دید مناسب لوکوموتیوران و همچنین حیوان را دلیل اصلی این اتفاق دانست و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل قرارگیری این مسیرقطار در مرز منطقه تحت مدیریت محیط زیست، بعضی اوقات حیات وحش به سمت مسیر قطار حرکت می کنند و تاکنون در مواردی به محض رویت حیوانات در ریل، قطارمتوقف شده و در بعضی موارد مثل این مورد هم به علت تاریکی شب و یا سرعت بالا امکان توقف وجود نداشته و با حیات وحش برخورد کرده است.

 بنا بر اعلام روابط عمومی محیط زیست استان تهران، رییس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در پایان از مسئولین راه آهن خواست تا با توجه به اتفاقات مشابه برخورد قطار با حیات وحش در بخش هایی از این مسیر، نسبت به اتخاذ تمهیدات و پیش بینی های لازم برای پیشگیری و کاهش این اتفاقات اقدام مناسبی انجام دهند.

استان تهران حفاظت محیط زیست روابط عمومی طبیعت حیات وحش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر