کد خبر: 878382 A

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز (جمعه) برای اغلب مناطق کشور جوی آرام پیش‌بینی می‌شود، بعد از ظهر شنبه (فردا) با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب کشور بارش باران و برف در این مناطق شروع خواهد شد.

به گزارش ایلنا، براساس گزارش‌های پیش‌بینی کلی بر اساس نقشه های هم دیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی از روز یکشنبه در مناطق شمال غرب و غرب و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش برف و باران و وزش باد خواهیم داشت و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از روز دوشنبه  هفته آینده بارش در غرب کشور تضعیف خواهد شد و در بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر دامنه های البرز و همچنین شمال شرق فعال خواهد بود و روز دوشنبه کاهش دما و وزش باد نسبتا شدید در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود و در روز سه شنبه این سامانه در شمال شرق موجب ریزش برف و باران در سواحل شرقی دریای خزر می شود.

در این گزارش تاکید شده است که از بعدازظهر یکشنبه هفته آینده و طی روز دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

شروع بارندگی در تهران از یکشنبه

بر اساس این گزارش در استان تهران بررسی‌های داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده نشان می دهد، آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری در برخی مناطق شهری و پر تردد همراه با غبار محلی رقیق پیش بینی می‌شود.

از یکشنبه شب با نفوذ سامانه بارشی از سمت غرب استان شروع بارندگی پیش‌بینی می‌شود که تا دوشنبه شب به خصوص در صبح دوشنبه در سطح استان بارش باران و وزش باد گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات و شمال استان بارش برف و باران گاهی با کولاک برف و یخ خواهد داد و همچنین در روز دوشنبه کاهش دما حدود ۵ تا ۸ درجه پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر