کد خبر: 871535 A

جمالی نژاد خبر داد؛

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور اعلام کرد: با افتتاح ۸ کیلومتر دیگر از خط یک متروی تبریز، تمامی مسیر ۱۷.۲ کیلومتری این خط در حال ارائه خدمات به مردم این کلانشهر است.

به گزارش ایلنا،  مهدی جمالی نژاد در حاشیه افتتاح ۸ کیلومتر از خط یک متروی تبریز که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور صورت گرفت، افزود:  فاز سوم خط یک متروی تبریز در حد فاصل میدان ساعت تا لاله به طول حدود هشت کیلومتر افتتاح شد و این خط به طول ۱۷.۲ کیلومتر با دارابودن ۱۸ ایستگاه با تعریف سه فاز از منطقه ائل گلی آغاز شده و تا منطقه لاله ادامه دارد.

وی با بیان اینکه متروی شهر تبریز دارای چهار خط مصوب به طول ۶۹ کیلومتر است، گفت: عملیات اجرای خط دو قطار شهری تبریز از محله قراملک در غرب تبریز شروع شده و این خط در نهایت به نمایشگاه بین المللی در شرق تبریز ختم می شود و طول این خط ۲۲.۴کیلومتر و شامل ۲۰ ایستگاه است که دارای پیشرفت ۱۵ درصدی می باشد.

وی اضافه کرد: از محل  ۳۱۵واگن (۶۳ رام) قرارداد منعقده با کارخانه پوژن چین، ۱۰۰ واگن ساخت کشور چین تحویل شده که ۴۰ واگن ( ۸رام قطار ) تحویل تبریز شده است و بقیه واگنها در کارخانه ایریکو بصورت ساخت داخل دردست انجام است که عملیات ساخت و رنگ بدنه ۴ رام پایان یافته و در مرحله تست می باشد و از محل طرح تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترویی برای کلانشهرها هم ۱۲۵ دستگاه واگن برای متروی تبریز در نظر گرفته شده است.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، وی افزود:  دولت تاکنون بیش از ۸۵۰ میلیارد تومان برای توسعه متروی تبریز از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای پرداخت نموده و برای تکمیل خطوط یک و دو قطار شهری تبریز تاکنون هزارو ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین ۵۰ درصدی دولت منتشر شده است.

مهدی جمالی نژاد متروی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر