کد خبر: 871157 A

پیش‌بینی وضع هوا؛

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: کاهش دما به ویژه در استان‌‌های گیلان و محور‌های منتهی به آن، احتمال ایجاد بهمن را افزایش می‌دهد.

«صادق ضیائیان» مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت هوای کشور در دو روز آینده گفت: از روز پنج‌شنبه (۲۴ بهمن ۹۸) افزایش دما را شاهد خواهیم بود. کاهش دما به ویژه در استان‌‌های گیلان و محور‌های منتهی به آن، احتمال ایجاد بهمن را افزایش می‌دهد. همچنین ممکن است برخی رودخانه‌ها افزایش دبی و سطح آب را داشته باشند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم هموطنان، احتیاط‌‌های لازم را در مسیرهای مواصلاتی طی چند روز آینده، جدی بگیرند. 

ضیائیان بیان کرد: همچنین طی همین روز، در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، بارندگی پیش‌بینی می‌شود. مضافا در ارتفاعات رشته کوه‌های البرز بارش را شاهد خواهیم بود. همچنین برای روز جمعه، بارش‌‌ برف و باران را در استان‌های گلستان، مازندران و بصورت محدود در استان گیلان خواهیم داشت. همچنین آسمان استان خراسان شمالی متاثر از بارش‌ها خواهد بود. برای روز جمعه،  در خراسان شمالی به صورت برف، در استان‌های حاشیه دریای خزر باران و در ارتفاعات این استان‌ها برف را شاهد خواهیم بود.

پیش‌بینی وضع هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر