کد خبر: 870744 A

وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با ایلنا:

وزیر آموزش و پرورش گفت: مردم آرمان‌های خود را در پرتوی انقلاب اسلامی جستجو می‌کنند و برای همین در صحنه‌های مهمی که حضورشان لازم است، حاضر می‌شوند.

«محسن حاجی میرزایی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ارزیابی‌اش از عملکرد انقلاب گفت: حضور مردم در صحنه به نوعی ارزیابی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، هر چه حضور مردم باشکوه‌تر باشد، نشان از این دارد که عملکرد نظام موفق تر بوده است.

وی ادامه داد: البته این به معنای این نیست که نسبت به بعضی کارها و رفتارها نقد یا اعتراضی نیست، اما در کل مردم آرمان‌های خود را در پرتوی انقلاب اسلامی جستجو می‌کنند و برای همین در صحنه‌های مهمی که حضورشان لازم است، حاضر می‌شوند.

او همچنین درباره رد صلاحیت‌های عمده اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات مجلس اظهار داشت: امروز آخرین مهلتی است که اسامی اعلام می‌شود و امیدواریم زمینه حضور همه سلایق فراهم شده باشد.

وی ادامه داد: در هر صورت انتخابات نماد وحدت جامعه است و مردم باید با حضور پرشکوه به میدان بیایند و پیامشان نشان دهنده حمایت آنها از انقلاب باشد.

او درباره طرح معامله قرن اظهار داشت: این یک طرح و اسم بی‌مسما است، چرا که وقتی صاحبان اصلی منطقه در آن سهم ندارند و همراه آن نیستند این طرح محکوم به شکست خواهد بود.

وی افزود: این طرح بیشتر یک مانور تبلیغاتی است و یک کار مفتضحانه‌ای است که هیچ کس آن را جدی نمی‌گیرد.

حاجی‌میرزایی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح مسکن ملی در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی طرح ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن را آغاز کرده‌ایم و قرار شده است که از اراضی وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش برای اجرای این طرح استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: در این طرح به دنبال این هستیم تا قیمت تمام شده برای معلمان کمتر باشد.

حاجی‌میرزایی اظهار داشت: تاکنون 270 هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کردند که این لیست را برای پالایش به وزارت راه و شهرسازی ارسال کرده‌ایم و احتمالا تا پایان سال دو پروژه کلنگ‌زنی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر