کد خبر: 863517 A

جهانگیر:

رئیس سازمان زندان‌ها در دومین روز سفر به استان یزد با حضور در زندان مرکزی یزد با مددجویان این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، اصغر جهانگیر در اجتماع مددجویان گفت: انسان از رسیدن به سن تکلیف و آگاهی مسیر زندگیش را خودش تعیین می کند و تصمیمات ما آینده و سرنوشت ما را رقم می زند. اگر رابطه ما با خداوند یکتا برقرار باشد قطعا مسیر زندگی ما تغییر خواهد کرد و به سمت سعادتمندی و عاقبت بخیری خواهد رفت‌.

جهانگیر با اشاره به فعالیت های گسترده فرهنگی در زندان‌های کشور گفت: امروز به جرات می‌توان گفت در هیچکدام از کشورهای مدعی حقوق بشر خدمات زندانبانی که در زندان‌های ایران به ویژه با نگاه انساندوستانه ارائه میگردد وجود ندارد.

وی زندان را برای زندانیان فرصت مغتنمی برشمرد و گفت: از این فرصت برای خودسازی و اصلاح سبک زندگی و تلاش برای ساختن آینده ای خوب استفاده کنید.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: هیچ کس در مجموعه قوه قضائیه راضی به زندان ماندن شما نیست ولو برای یک روز و برای این کار ما تلاش می کنیم ولی شما نیز باید کمک کنید اول به خودتان بعد به خانواده هایتان.

رئیس سازمان زندان ها که در سالن دارالقرآن زندان سخنرانی می کرد گفت: یک توصیه فرهنگی من به شما این است که در کنار تلاش برای خودسازی خاطرات و سرگذشت خود را بنویسید و ما از آثاری که خوب باشد برای انتشار حمایت می‌کنیم این کار علاوه بر بازنگری در گذشته خودتان به دیگران کمک می کند تا اشتباهات شما را مرتکب نشوند.

جهانگیر همچنین گفت: امروز ما در جمع شما حاضر شدیم تا هم سخنان شما را بشنویم و هم به مشکلات شما رسیدگی کنیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه افزود: برای تغییر وضعیت موجود باید طرزتفکرخود را تغییر دهید و نگاهتان را به جهان پیرامونتان تغییر دهید.

وی گفت: همه انسان ها خطا می کنند اما یک اشتباه نباید تمام آینده شما را تباه کند پس برای همین بیاید از این فرصت استفاده کنید و برای بازسازی آینده خود اقدام کنید.

جهانگیر به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه به استان یزد سفر نموده بود از بخش های مختلف زندان از جمله خوابگاه ها، کارگاه های اشتغال، کلاس های حرفه آموزی، بخش های فرهنگی، مجموعه های ورزشی، بهداشت و درمان بازدید نمود‌‌.

همچنین جهانگیر دو مجموعه جدیدالاحداث ساختمان اداری و مرکز مراقبت و سلامت بدو ورود را افتتاح کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار با زندانیان فعال در زمینه فرهنگی به تمامی آنان هفت روز مرخصی تشویقی اعطا کرد.

وی همچنین از موافقت با درخواست عفو تعداد ۳۰۰ نفر از زندانیان یزد در کمیسیون عفو خبر داد.

رئیس سازمان زندان ها در این بازدید ضمن گفتگوی حضوری با جمع زیادی از زندانیان دستورات لازم را برای انجام درخواست های آنان و حل مشکلاتشان صادر کرد.

اصغر جهانگير
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر