کد خبر: 863491 A

سردار زاهدیان خبر داد:

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف ۶۹۲ تن مواد مخدر در سال جاری خبرداد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد مسعود زاهدیان در نشست تخصصی با روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های تابعه استان مازندران که با حضور سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان همراه بود، گفت: بحث مواد مخدر و روانگردان‌ها از تهدیدات اصلی در حوزه آسیب‌های اجتماعی به شمار می‌روند که همواره جامعه جهانی را مورد تهدیدی جدی قرار داده اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، تصریح کرد: ایران با قرار گرفتن در مجاورت بزرگترین قطب تولید مواد مخدر سنتی و صنعتی دنیا که در نوع صنعتی و قرص‌های روانگردان که بالغ بر ۸۰۰ مورد در آن کشور تولید می‌شود، فارغ از این تهدیدات اجتماعی نیست.

سردار زاهدیان با بیان اینکه در بحث آسیب شناسی اجتماعی ۳۶ آسیب اجتماعی احصاء شد، افزود: با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب ۵ تهدید در اولویت اصلی قرار گرفت که در این رابطه اعتیاد به مواد مخدر در اولویت اول و به عنوان یکی از اصلی ترین تهدیدها به شمار می‌رود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر خود ریشه بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی نظیر کودکان کار، قتل، سرقت‌های خشن، دست درازی به منابع ملی و… است، اظهار کرد: ماموریت پلیس در این راستا ماموریتی بسیار خطیر و اثر گذار در لایه‌های مختلف امنیتی و اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه اگر تلاش‌های ما منجر به نجات حتی یک فرد از دامن اعتیاد شود، قطعاً موجب خرسندی و رضایت قلبی یک خانواده، نظام و جامعه خواهد شد، گفت: تلاش در جهت کاهش قاچاق مواد مخدر جهادی مقدس در راه اعتلای کشور و ملت ایران به شمار می‌رود که با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب در این رابطه باید اقدامات ما ارزشمند و هدفدار باشد؛ این امر نه تنها یک تکلیف قانونی و ماموریتی است بلکه یک وظیفه شرعی و دینی است.

سردار زاهدیان، گفت: دشمن با جنگ نرم و برآوردی که در نظر خودش نسبت به جمهوری اسلامی دارد در حال برنامه ریزی برای ایجاد آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر در کشور است که در این راستا آگاه‌سازی عمومی و توجه به موضوعات آموزشی از مهمترین راهبردها برای پیشگیری از این تهدیدات به شمار می‌رود.

وی اهداف ماموریتی پلیس را حفظ دستاوردهای نظام و ایجاد محیطی امن برای مردم عنوان و تصریح کرد: ترسیم نقشه راه مناسب و هدف گذاری در مبارزه با اعتیاد از عناصر اصلی ماموریت پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا خوشگذرانی را یکی از دلایل گرایش افراد به مواد مخدر برشمرد و با اشاره به سند راهبردی ناجا، تصریح کرد: استان مازندران با توجه به فراوانی جمعیت سیار و جمعیت جوان آن از استان‌های آسیب پذیر کشور در بحث اعتیاد به مواد مخدر است.

زاهدیان بزرگترین خدمت پلیس مبارزه با موادمخدر را استفاده از روش‌های پیشگیرانه قبل و بعد از اقدامات درمانی معتادان عنوان و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین کاشف مواد مخدر دنیا است.

وی با اشاره به کشف ۶۹۲ تن مواد مخدر در کشور طی سال جاری، گفت: این دستاورد نتیجه کار پلیس مبارزه با مواد مخدر در کل کشور است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بر کنترل عوامل و عناصر اصلی تاثیرگذار در تولید مواد مخدر صنعتی (قاچاقچیان مواد مخدر)، برخورد با عناصر اصلی تولید و توزیع مواد مخدر (خرده فروشان مواد مخدر) و استفاده از ظرفیت‌های فنی و پلیسی برای کنترل عاملان مواد مخدر تاکید کرد.

مواد مخدر کشف مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر