کد خبر: 860729 A

حاجی میرزایی تأکید کرد:

وزیر آموزش و پرورش گفت: مشارکت در آموزش و پرورش این نیست که همه پول بدهند بلکه باید ماموریت‌ها را هم‌راستا کنیم.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی عصر امروز در گردهمای سالانه شوراهای آموزش وپرورش استان خراسان رضوی با بیان اینکه مشارکت آموزش و پرورش و جامعه برای تعلیم و تربیت امری خطیر و راهبردی برای ما محسوب می‌شود، اظهار کرد: طریقه‌ای که امروز با توجه به تجربیات داخلی و بین‌المللی و همچنین مبانی نظری مورد تاکید است رسیدن به الگوی سنجیده‌ای از مشارکت جامعه با آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: خلاصه‌ترین تعریف ماموریت آموزش وپرورش این است که آدم‌هایی را تربیت کند که بتوانند در زندگی روی پای خود بایستند از انفعال نجات یابند و از حقوق خود دفاع کنند. باید بدانیم این کار بدون مشارکت امکان‌پذیر نیست. حیاتی‌ترین دوران زندگی دانش‌آموز در اختیار خانواده است و بخش اندکی از آن در اختیار آموزش وپرورش است و برای آموزش زیست شرافتمندانه باید ما با خانواده و جامعه هم‌راستا باشیم و به چارچوب مشترکی با هم برسیم تا به این ترتیب اهداف تحقق یابد.

حاجی‌میرزایی افزود: باید با خانواده به یک چشم‌انداز مشترک برسیم و به یک تقاضای روشن از آنچه می‌خواهیم دست یابیم تا تلاش خانواده و ما هم‌افزا و در جهت اهداف باشد اما متاسفانه تاکنون به این مهم نرسیده‌ایم. یکی از مهمترین ماموریت‌های شورای آموزش و پرورش ایجاد این اشتراکات مبتنی بر بوم و منطقه است چون آموزش‌های دانش‌آموز باید مبتنی و بر اساس نیازهای جامعه باشد تا بتواند پس از فارغ‌التحصیلی با استفاده از آنها در جامعه آسان و مفید باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: رشد و توسعه پایدار در هیچ جامعه‌ای محقق نمی‌شود مگر اینکه تحول در عرصه یادگیری آن جامعه اتفاق بیفتد و باید یادگیری جامعه را سازماندهی کرد و آنجاست که می‌توان امیدوار بود که اهداف محقق شود. هم‌اکنون دنبال چند تالیف کردن برخی کتاب‌های آموزشی هستیم تا از این طریق بنا به نیاز مدارس در مناطق مختلف یک تالیف را انتخاب و همان را تدریس کنند.

در پایان این مراسم از چند فعال شورای آموزش و پرورش خراسان‌رضوی قدردانی شد.

محسن حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر