کد خبر: 859534 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان از آخرین وضعیت امدادرسانی در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: تاکنون به ۳۵۰۰ خانوار امدادرسانی شده است.

رسول راشکی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده در استان سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته حدود ۲۷ سورتی پرواز در مناطق مختلف از جمله کنارک، بخش‌ دشتیاری در چابهار، توسط دو بالگرد متعلق به هلال احمر، یک بالگرد از ارتش و یک بالگرد از سپاه انجام شده است.

وی ادامه داد: حدود ۳ هزار سبد غذایی ۷۲ ساعته روز گذشته توزیع شده است امروز نیز با طلوع خورشید پرواز‌ها آغاز شده است و امیدواریم به یک سرانجام خوبی در منطقه برسیم. آب نیز در حال خارج از شدن منطقه است البته مسیرهای جلو دست نیز همچنان تحت تاثیر آب هستند و بازگشایی مسیرها به زمان نیاز دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مسیر ارتباطی چندین روستا در مرز استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مسدود شده بود که روز گذشته تلاش بسیاری انجام شد تا این مسیرها نیز بازگشایی شود و امدادرسانی به این مناطق نیز انجام شود و سبد غذایی در این مناطق نیز توزیع شده‌است.

راشکی درباره اقلام ضروری تصریح کرد: با توجه به گستردگی منطقه سیل‌زده به اقلامی مانند پتو، والور، کنسروجات، موکت به شدت در منطقه نیاز است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: تا روز گذشته به ۳۵۰۰ خانوار که در حدود ۱۶ هزار نفر می‌شوند خدمات ارائه شده است همچنین برای ۷۶۷ خانوار اسکان اضطراری ایجاد شده است.

رسول راشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر