کد خبر: 859485 A

سرهنگ کاظمی خبر داد:

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۳۴۰ شاکی در یک خوابگاه مجردی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ تورج کاظمی افزود: سیزدهم تیرماه امسال مردی ۳۳ ساله با در دست داشتن پرونده‌ای از دادسرای «ناحیه ۳۱ تهران» به پلیس فتا مراجعه کرد و افزود: پیامکی درباره دریافت سبد کالا دریافت کردم که پس از ارتباط با ارسال کننده پیام، من را به درگاه بانک هدایت و پس از وارد کردن اطلاعات کارت مبلغ ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال از حسابم به صورت اینترنتی کسر شد.

وی ادامه داد: پس از ثبت شکایت بررسی موضوع در اختیار تیم تخصصی پلیس فتا قرار گرفت و در ادامه تحقیقات پلیسی شکایت‌های مشابهی به این پلیس ارجاع شد.

سرهنگ کاظمی با بیان اینکه ۳۴۰ پرونده دیگر نیز در این رابطه به پلیس ارجاع شد، گفت: با توجه به ابعاد گسترده پرونده و تعدد مال‌باختگان مراتب در اولویت کار کارشناسان پلیس قرار گرفت و با به دست آوردن سرنخ‌هایی از متهم، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند هویت متهم را که با زیرکی فوق‌العاده و با استفاده از کلید واژه‌های مناسب و مخاطب پذیر توانسته کاربران زیادی را در دام خود بیندازد، شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را که جوانی ۲۵ ساله ساکن محدوده میدان امام حسین بود شناسایی کنند و به دست آوردند که متهم در خوابگاه‌های مجردی این محدوده سکونت دارد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی انعکاس و دستور دستگیری متهم اخذ شد، گفت: تیمی از ماموران برای دستگیری وی اعزام و موفق شدند او را در مخفیگاهش دستگیر کنند. در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم ۱۰ درگاه جعلی مربوط به بانک‌های مختلف طراحی کرده و در این رابطه بیش از ۳۶۰ فقره شماره کارت بانکی به همراه اطلاعات درج شده بر روی کارت ها کشف شده است.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی‌های تخصصی به کلاهبرداری از شهروندان با ارسال پیامک تحت عناوین سبد کالا، قطع شدن یارانه، کمک به کودکان بهشت و کارت سوخت اعتراف کرد، افزود: با تکمیل پرونده متهم به همراه ۳۴۰ شاکی به دادسرا معرفی شد.

سرهنگ کاظمی به شهروندان هشدار داد که مراقب شگردهای جدید کلاهبرداران در فضای مجازی باشید. برخی از افراد شیاد و سودجو با طراحی سایت، کانال و گروه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی درصدد تشویق و ترغیب کاربران نسبت به کمک مالی به موسسه‌های خیریه و افراد بی‌سرپرست، انجمن حمایت از بیماران خاص، ثبت نام در سایت هدفمندی یارانه­‌ها و سهام عدالت، ثبت‌نام کارت سوخت، تبلیغ و فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور، نرم‌افزارهای نذری یاب در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری در فضای مجازی می‌کنند که هوشیاری شهروندان در وقوع این جرایم بسیار موثر است.

پلیس فتا سبد کالا سرهنگ تورج کاظمی دریافت سبد کالا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر