کد خبر: 859451 A

کارآگاه نثاری خبر داد:

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ زن و یک مرد بدل انداز خبر داد و گفت: متهمان که یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در تشریح این خبر اظهار کرد: بیست و ششم مردادماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به شیوه بدل‌اندازی از شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه ۸ تهران برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی گفت: شاکی در توضیحاتش گفت: مالک مغازه طلافروشی هستم و هفتم مردادماه خانم جوانی با ظاهری بسیار آراسته به مغازه‌ام مراجعه و اعلام کرد قصد فروش مقداری طلا را دارد. طلاها را همراه فاکتور به من تحویل داد و من هم پس از بررسی فاکتور و طلاها با استفاده از محک مخصوص تشخیص دادم طلاها اصل هستند و با اطمینان کامل مبلغ ۲۰ میلیون تومان وجه‌نقد با اصرار وی مبنی بر دریافت نقدی پرداخت کردم. پس از چند روز برای ذوب‌کردن طلاها به کارگاه طلاسازی رفتم و متوجه شدم فقط روکش سرویس از طلا بوده و سرویس بدلی است.

سرهنگ نثاری افزود: با اظهارات شاکی اکیپی از کارآگاهان به مغازه شاکی مراجعه و با تحقیقات میدانی تصویری از متهم به دست آوردند و در ادامه تحقیقات هویت متهم به نام ف. ۲۹ ساله شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در شهر پردیس شناسایی شد، گفت: با هماهنگی‌های قضائی و اخذ نیابت، تیمی از مأموران به محل سکونت متهم اعزام و موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند. متهم در همان بدو دستگیری به بزه انتسابی اعتراف و بیان کرد که طلاها را از دوستش به نام پانیذ ۲۷ ساله گرفته و قرار بود در ازای فروش طلاها مبلغی را دریافت کند. دستگیری متهم دوم پرونده در دستور کار قرار گرفت و اواخر آذرماه امسال دومین متهم پرونده نیز در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه چهارم انتقال یافت.

نثاری ادامه داد: با انتقال پانیذ به پایگاه چهارم وی در بازجویی‌های پلیسی اظهار کرد که فردی به نام سعید ۳۲ ساله که از همسایگان قدیمی‌مان است طلاها را برای فروش در اختیارم گذاشته و تاکنون ۴ مرتبه از این نوع طلاها را خودم فروخته‌ام و این یکی را به دوستم دادم تا برایم بفروشد. در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که سعید سابقه‌دار بوده و اکنون به جرم کلاهبرداری تحت تعقیب مراجع قضائی است.

وی گفت: با شناسایی پاتوق سعید در محدوده خیابان نظرآهار وی در یک عملیات پلیسی در چهارم دی‌ماه دستگیر و برای ادامه تحقیقات پلیسی به پایگاه چهارم منتقل شد. سعید ابتدا منکر بزه انتسابی بود ولی با مشاهده مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به بدل‌اندازی اعتراف کرد و گفت که طلای تقلبی می‌سازم و دختران را اغفال و از آنها می‌خواهم طلاهای تقلبی را برایم بفروشند و تاکنون مبلغ یک‌میلیارد ریال از طریق فروش طلای تقلبی به دست آورده‌ام.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: با اقرار صریح متهمان به کلاهبرداری به شیوه بدل‌اندازی و شناسایی ۴ تن از مال‌باختگان هر ۳ متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.

پلیس آگاهی پایتخت کارآگاه نثاری سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر