کد خبر: 859299 A

ستاری:

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: داخلی‌سازی تحقیقات و تولیدات وزات بهداشت باعث شد ما از بزرگترین داروسازان منطقه و بزرگترین تولید کننده داروهای بیوتکنیک در کشورهای منطقه باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و تحقیقات رئیس جمهور در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقات و فناوری رازی در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اتفاقاتی که در وزارت بهداشت افتاده است نمونه بارز و آبرومندی از تحقیقات در کشور است. داخلی‌سازی تحقیقات و تولیدات این حوزه باعث شد ما بزرگترین داروسازان منطقه باشیم و بزرگترین تولید کننده داروهای بیوتکنیک در کشورهای منطقه باشیم. در همین منطقه در کنار ما ترکیه هیچ داروی بیوتکنیکی تولید نمی‌کند.

ستاری افزود: این نتیجه نگاهی است که وزارت بهداشت داشته است. سازمان غذا و دارو جزو مترقی‌ترین سازمان‌های کشور است البته همیشه نقد وارد می‌شود اما کاش بسیاری از وزارتخانه‌های ما مانند وزارت نفت هم این گونه عمل می‌کردند. سازمان غذا و دارو به صنعتگران جدید مشاوره می‌دهد و استانداردها را برای آ‌نها مشخص می‌کند و آنها را به داخل تولیدات سلامت کشور وارد می‌کند.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت بنا بر مشکلات بودجه‌ای می‌توانست خیلی از ساختارها را نپذیرد در حالی که برخلاف بسیاری از وزارتخانه‌ها که بودجه های کلان تری داشتند ساختارهای بهتری را تشکیل داد. 110 سال واردات نفت ما را مصرف کننده بار آورده است. ما در کشور بهترین داروها را می‌سازیم اما با ساختارهای فرهنگی غلط مبارزه نمی‌کنیم. ما باید با کلمات خارجی مبارزه کنیم.

بودجه رئیس جمهور علمی و فناوری کشورهای منطقه نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر